Кропивничани збирають гроші для військових фотографуючи і фотографуючись

facebook.com/Kroph

У Кропивницькому під час благодійного фотопроєкту на потреби українських військових зібрали майже 12 тисяч гривень. Співорганізатор проєкту Олександр Лещенко розповів Суспільному, що зробили це за сім зйомок, учасниками яких стали три десятка містян. До проєкту долучились 13 фотографів.

Щоб взяти участь у зйомках, заходьте на сторінку групи у Facebook

За словами Олександра Лещенка, організовуючи проєкт, думали над тим, як зробити його цікавим для потенційних благодійників: "Помітили, що люди втомилися від публікацій про збір грошей, спроможність донатити згасає. Тому хотілося зробити проєкт, через який людина, в обмін на благодійний внесок, отримає користь для себе. Крім того, хотілося, щоб кропивничани відпочили і відволіклися. Практика показала, що люди не завжди йдуть за фотографіями, іноді вони йдуть за емоціями".

facebook.com/Kroph

На фотосесії приходять сім’ями

За сім зйомок, на семи різних локаціях, нафотографували 33 людини. Серед "моделей", була сім'я переселенців з Херсону, розповів співорганізатор проєкту: "Фотографуватись більшість приходять родинами. Є сім’я, яка була на трьох локаціях, є такі, що побували на двох. Були партнерські зйомки – для привернення уваги до проєкту. Є запити від родин з громад регіону – чекаємо на їхні візити".

Фотосесії відбулися у театрі імені Кропивницького, Музеї мистецтв, на даху готелю, в будинку-музеї родини Ельворті, на території Клубу любителів коней, на набережній річки Інгул, у приміщенні креативного простору "KOWO" та стадіоні "Зірка": "Складнощів з організацією зйомок не виникало. Люди дуже згуртовані. Керівники закладів йдуть на зустріч. Єдине, що враховують і через що виникали затримки – це безпекові питання".

До проєкту долучились 13 фотографів з Кропивницького: Марія Жалоба, Анна Гордієнко, Марина Єрмолаєва, Андрій Пономаренко, Інна Сажевська, Олександр Касаткін, Катерина Дзюбіна, Володимир Гостик, Дар'я Скринік, Максим Вороний, Володимир Попович, Артем Безшкуренко та Марія Ушакова.

facebook.com/Kroph

Фотографиня Марія Жалоба вважає, що для української армії важлива будь-яка допомога, тому долучилась до проєкту: "Я можу фотографувати – я фотографую. Ми відкриваємо нові локації нашого міста, подарували зйомки понад десятку сімей. Зйомка триває годину-півтори. За цей час людина може відчути себе справжньою зіркою".

Дар'я Скринік розповіла, що в мирний час за подібні фотосесії фотографи міста беруть більші суми: "В рідному місті такі проєкти треба підтримувати однозначно. По-перше, є чудова можливість зібрати гроші на допомогу ЗСУ. По-друге, для людей це чудова нагода отримати багато фотографій від різних фотографів".

Катерина Дзюбіна назвала свою участь у проєкті "хоч і маленьким, але внеском у перемогу України": "Ми намагаємось створити максимально комфортну атмосферу на зйомці, аби наші моделі почували себе невимушено і отримали гарні світлини на згадку".

Для кожного фотосету створювали чати з фотографами та моделями, де домовлялись щодо образів, вирішували організаційні питання.

facebook.com/Kroph

За фотосесію платили від 350 до 1000 гривень

Олександр Лещенко сказав, що гроші збирають на спеціальний рахунок. Мінімальний внесок за першу зйомку становив 350 гривень, починаючи з другої локації, його збільшили до 500. Усього зібрали 11800 гривень: "Люди донатили і по 700 і по тисячі гривень. Максимально, на одній локації зібрали три тисячі".

facebook.com/Kroph

Кому допомагають

Зі слів Олександра Лещенка, допомагають конкретним військовим: "Гроші йдуть безпосередньо військовому чи близькій для нього людині. Вони самі вирішують, на що витрачати гроші: хтось купив бінокль, хтось намети, хтось доклав до збору на тепловізор. Перед нами, за можливості, звітують, надсилаючи фотографії придбаного або чеків".

facebook.com/Kroph

Попереду три обов’язкові локації

Проєкт розрахований на десять локацій. Попереду зйомки на вулиці Театральна, у парку Перемоги та в етнолабораторії "Баба Єлька": "Точних анонсів давати не будемо, з питань безпеки. Але вже зараз можна сказати, що, мінімум, 11-та локація буде. Це буде фотосесія для переможця лотереї. Внесок за один лотерейний квиток – 100 гривень. Переможець отримає не лише фотосесію, а й зачіску, макіяж і одяг. Можна купити декілька квитків. Хочемо за раз зібрати десять тисяч гривень".

По завершенні проєкту, сказав співорганізатор, фотографи зможуть продовжити його самостійно: "Будуть самі вирішувати де і кого фотографувати. Умовно, проєкт стане майданчиком для благодійних фотосесій та домовленостей. Організатори будуть допомагати з локаціями. Можливо, повернемось до циклу фотосетів на нових локаціях".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!