"Великому другу України": рівненська художниця намалювала Бориса Джонсона і надіслала йому роботу

Ексклюзивно
Фото: галерея "Євро Арт"

Художниця з Рівненщини Світлана Федас намалювала прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона та відправила йому свою роботу в подарунок. Разом із картиною жінка надіслала політику листа англійською мовою. Про свій задум вона розповіла журналістам Суспільного.

За словами пані Світлани, над картиною вона працювала недовго.

"В мене не було якогось конкретного задуму. От я, наприклад, сиджу перед мольбертом: "О, створю я картину про Бориса Джонсона". Це було якось спонтанно, я б сказала. Я показувала декільком людям ще незакінчену роботу. У всіх викликає це однакову реакцію — всі усміхаються", — каже жінка.

Світлана Федас займається художньою творчістю непрофесійно. Чотири рази намагалася вступити в художній інститут, але не вдалося. Потім не брала пензлі до рук близько 20 років. Практику відновила вже під час спалаху пандемії коронавірусу, а згодом почала відвідувати мистецьку студію "Євро Арт" під керівництвом викладача Анатолія Іваненка.

Читайте також: Чим запам'ятався Джонсон українцям

Картина із зображенням британського політика потрапила до воєнної виставки галереї "Мистецтво нового калібру". Згодом у Світлани Федас виникла ідея передати свою роботу її героєві.

"Я дуже вболіваю, щоб картина йому сподобалася. Я не професійний художник, я на це і не претендую, це не дуже великий витвір мистецтва. Борис Джонсон в минулому журналіст, а його мама — саме художниця. Тому на моїй роботі зображені картини і газети. Я це все свідомо використала. Я вклала душу, що він це відчує, що я від щирого серця", — додає жінка.

Лист до Бориса Джонсона. Фото: галерея "Євро Арт"

Разом із картиною до британського посольства у Києві художниця відправила лист англійською мовою, адресований Борису Джонсону.

"Я вивчаю англійську мову. Я написала сама цей лист. Пробувала кілька разів, звичайно, редагувала. Я написала, що я така-то з Рівного, журналістка, художниця, що ми організували таку виставку про війну, ми збирали гроші для ЗСУ. Я вирішила подарувати цю картину вам як великому другу України, за вашу підтримку і за вашу допомогу, в подяку вам за те, що ви для нас зробили. Запросила його після перемоги. Написала, що ми будемо раді бачити його тут, у Рівному", — пояснила пані Світлана.

Що відомо

  • 7 липня під час офіційного звернення прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон повідомив, що йде з поста лідера Консервативної партії й посади прем'єр-міністра. Та залишиться виконувати обов'язки до обрання нового лідера.

Читайте також

  • Мер Рівного закликає жителів міста приймати в себе переселенців з Донецької області
  • Як власниця кафе з початку війни годує волонтерів та поранених бійців. Історія з Рівного
  • Рахує в умі — допомагає ЗСУ. На Рівненщині 7-річна переселенка знайшла свій спосіб волонтерити

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!