Навчають дітей волонтерству – в Коростені заснували дитячий волонтерський рух

Коростенська команда БФ «Відважні». Фото: Facebook, БФ «Відважні»

В Коростенській громаді на Житомирщині заснували дитячий волонтерський рух. Ініціатива створена при благодійному фонді "Відважні", який діє в Коростені від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це в етері Українського радіо Житомир розповіла співзасновниця фонду Марія Добровінська.

За її словами, фонд вже має такий досвід, адже діти допомагають дорослим волонтерам з перших днів повномасштабної війни.

"Вони – повноцінні волонтери, незважаючи на вік. Вони так само, як і дорослі, брали участь в усіх наших активностях. Наявність дітей в команді піднімає настрій волонтерам та пом'якшує відносини в команді. А наші підопічні щасливі отримувати допомогу від дітей", – каже Марія Добровінська.

Марія Добровінська. Фото: Facebook, БФ «Відважні»

Остаточно прийняти рішення на користь заснування дитячого волонтерського руху вплинула ініціатива коростенки Даринки Мурашко. Вона власноруч виробляє браслети та намиста з бісеру і продає їх на базарі.

"Гроші від продажів, а це дві тисячі 900 гривень, Дарина принесла нам для армії і сказала, що хоче працювати з нами, – розповідає Марія Добровінська. – І ми одноголосно нашою командою прийняли рішення, що дитячий волонтерський рух повинен жити і йому потрібно давати старт".

Для того, щоб стати членом команди дитячого волонтерського руху потрібно заповнити анкету на сторінці фонду в соціальній мережі Інстаграм, каже Марія Добровінська. Та написати мотиваційний лист. Після того діти будуть сформовані в команди, відповідно до віку. Молодші "відважні" волонтери будуть залучені до волонтерства із дорослими колегами: їздити до підопічних, вчитися надавати допомогу, вони будуть долучені до акцій.

Фото: Марія Добровінська

Фото: Марія Добровінська

Фото: Марія Добровінська

Дітей планують щомісяця збирати разом і проводити для них комплексні семінари: навчатимуть, як працювати в команді і як самим організувати команду, як реалізувати ідею і що для цього потрібно.

"Вклавши зараз в дітей цінності волонтерства та допомоги країні, через 10-15 років кожен на своїх ланках буде це пам'ятати. Бо вони отримають підґрунтя, яке надасть можливості впроваджувати ідеї. І, найголовніше, діти не боятимуться ініціативи", - говорить Марія Добровінська.

За чотири дні від початку дії дитячого волонтерського руху десять дітей вже заповнили анкети та написали мотиваційні листи.

Що відомо

  • Благодійний фонд "Відважні" заснований з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну. Відтоді допомогу отримали понад півтори тисячі людей на Житомирщині та в інших містах України. Це харчові набори, гігієнічні засоби.

Читайте також

  • На ЗСУ – 11-річний учень з Житомирщини продає букети лаванди, збираючи гроші для військових.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!