СБУ повідомила про підозру у держзраді двом уродженцям Хмельниччини, які перейшли на бік РФ

Фото: СБУ

Служба безпеки України повідомила про підозри у держзраді двом військовим родом з Хмельниччини, які у 2014 році зрадили присязі і перейшли на бік РФ. Обоє чоловіків проходили службу в Військово-морських силах України на території Криму.

Про це повідомили в управлінні СБУ у Хмельницькій області.

За їхньою інформацією, після окупації Криму чоловіки склали зброю перед ворогом та залишились служити у підпорядковані РФ.

"Як встановило слідство, в 2014 році ці військовослужбовці відмовились виконати наказ українського командування про передислокацію і залишились в окупованому росіянами Криму", - повідомили у СБУ.

Додають, один з них – уродженець Кам'янець-Подільського району проходив службу в 5-й бригади надводних кораблів. Нині дезертир служить у Чорноморському флоті на російському протидиверсійному катері "Юнармієць Криму".

СБУ повідомила про підозру у держзраді двом уродженцям Хмельниччини, як перейшли на бік РФ. Фото: СБУ

Також підозру оголосили уродженцю Шепетівщини, колишньому військовослужбовцю 10-ї авіаційної бригади ВМС України, який також почав співпрацювати з агресором.

СБУ повідомила про підозру у держзраді двом уродженцям Хмельниччини, як перейшли на бік РФ. Фото: СБУ

Наразі слідчі СБУ зібрали достатньо доказів та заочно повідомили про підозри у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років.

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!