"Очільник українського національного відродження". У Дніпрі вшановують пам'ять Дмитра Яворницького

Ексклюзивно
Суспільне Дніпро

5 серпня – день вшанування пам'яті Дмитра Яворницького. Він був істориком, археологом, етнографом, письменником, громадським діячем та першим директором історичного музею у Дніпрі, який нині має його ім’я.

Через воєнний стан офіційних заходів на честь цієї дати музей не проводить, повідомляють кореспонденти Суспільного. Але музейники та жителі міста все одно прийшли вшанувати пам’ять та покласти квіти до могили Яворницького.

Суспільне Дніпро

Завідувач відділу історичного музею імені Яворницького Максим Кавун каже: Яворницький – це епоха в історії краю. Він фактично був модератором культурного життя Катеринослава початку ХХ століття.

"Сьогодні ми його згадуємо ще як ідеолога й очільника процесу українського національного відродження у Катеринославі. Яворницький не був засновником нашого музею, але він був його першим директором і за перші 10 років свого директорства зібрав близько 100 тисяч експонатів. Це людина, що поклала життя на вівтар саме музейної, культурницької справи. Ми – продовжувачі цієї справи, яку заклав Яворницький", – зауважив історик.

5 серпня виповнюється 82 роки з дня смерті відомого історика й громадського діяча Дмитра Яворницького.

19 лютого 2016 року в процесі декомунізації центральний проспект Дніпра отримав ім’я вченого, історика, археолога, етнографа, педагога, музейника Дмитра Яворницького.

Читайте також

День смерті історика Дмитра Яворницького: 8 фактів про меморіальний будинок-музей у Дніпрі

Баби, ідол, пектораль, свої «Стоунхендж» й «Атлантида».ТОП-7 археологічних сенсацій Дніпропетровщини

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!