Чи можуть обмежено придатні до військової служби чоловіки виїжджати за кордон — роз'яснення ДПСУ

. Фото Олексія Фурмана / Getty Images

Державна прикордонна служба України повідомляє, що знятих з військового обліку чоловіків випускатимуть за кордон лише після вивчення прикордонниками всіх необхідних документів.

Роз'яснення публікує ДПСУ на своїй сторінці.

Відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", виїзд дозволений:

  • чоловікам, які оформили інвалідність;
  • знятим з військового обліку на підставі рішення військово-лікарські комісії про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку.

Щодо чоловіків, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою "знятий з військового обліку" — ця відмітка не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби, наголошують прикордонники, тому рекомендовано звернутися до ТЦК та СП.

Обмежено придатні у воєнний час не можуть перетинати кордон, — наголошують у ДПСУ.

Остаточне рішення про виїзд будуть ухвалювати самі прикордонники в пунктах пропуску на кордоні за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів.

Нагадаємо, під час воєнного стану діє обмеження на виїзд чоловіків віком від 18 до 60 років з території України.

Наприкінці червня у Верховній раді зареєстрований проєкт закону про заборону на виїзд чоловіків віком 18 до 60 років під час воєнного стану, що нині регулюється указом президента Володимира Зеленського. Він пропонує розширити список чоловіків, яким дозволено виїзд за межі України.

Раніше радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів запропонував відкрити можливість для чоловіків виїхати за межі України в обмін на страховий внесок у розмірі 3-5 тисяч доларів.

Від початку воєнного стану прикордонники затримали за спробу незаконного перетинання кордону близько 6,4 тисячі військовозобов’язаних чоловіків, повідомляє ДПСУ.

Читайте також

Афера на ухилянтах: як українським чоловікам продають документи для виїзду за кордон

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу