Привласнили понад чотири мільйони гривень "чорнобильських" коштів: на Житомирщині судитимуть учасників злочинної групи

. У привласненні понад 4 млн грн "чорнобильських" коштів на Житомирщині обвинувачують посадовців у складі корупційного угрупування, Житомирщина, 4 серпня 2022 року. Фото: Житомирська обласна прокуратура

Прокурори Житомирської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників організованої корупційної групи та трьох їхніх спільників за фактом зловживання цільовими бюджетними коштами. Вони привласнили понад чотири мільйони гривень "чорнобильських" коштів. Про це Суспільному розповіла речниця Прокуратури у Житомирській області Тетяна Гоша.

За її словами, у скоєнні кримінального правопорушення обвинувачуються:

  • колишній посадовець Житомирської облдержадміністрації – у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки за частинами 1, 2 статті 367 "Службова недбалість"Кримінального кодексу України;
  • три посадовці райдержадміністрації – у заволодінні бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем у великому розмірі, що спричинило тяжкі наслідки за частинами 4, 5 статті 191"Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем", частинами 1, 2 статті 366 "Службове підроблення"Кримінального кодексу України;
  • двоє спільників – у заволодінні майном у великому розмірі за частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України;
  • ще один фігурант справи – оцінювач – крім заволодіння майном, ще й у зловживанні повноваженнями особи, яка надає публічні послуги, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому повторно за частиною 5 статті 191"Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем", частинами 2, 3 статті 365-2 "Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги"Кримінального кодексу України.
Житомирщина, 4 серпня 2022 року. Фото: Житомирська обласна прокуратура

За словами Тетяни Гоші, організоване угруповання, яке мало корупційні зв'язки, з метою заволодіння значними сумами цільових бюджетних коштів діяло за розробленою схемою протягом 2017-2020 років.

"Зловмисники розробили декілька етапів, – каже Тетяна Гоша. – Спочатку підшукували так званих "переселенців" – громадян, яких попередньо реєстрували у будинках радіаційно забруднених сіл Коростенського району. Згодом, на підставі нібито проживання цих людей у помешканнях такої категорії, купували для них житло вже у "чистій" зоні. Проте "новосели" насправді нікуди не переселялися, а й далі залишалися проживати у своїх домівках у Коростені. Натомість будинки у забрудненій зоні фігуранти справи "викупляли" за цільові бюджетні кошти за значно завищеною ціною. Зокрема, напівзруйнований сільський будинок на радіаційно забрудненій території Коростенського району, на підставі підробленої оцінки нерухомості, коштував понад 300 тисяч гривень".

Житомирщина, 4 серпня 2022 року. Фото: Житомирська обласна прокуратура

Житомирщина, 4 серпня 2022 року. Фото: Житомирська обласна прокуратура

За результатами проведених експертиз, учасники організованої групи, внаслідок корупційної схеми, що діяла протягом декількох років, "відшкодували" за 12 будинків понад чотири мільйони гривень, які привласнили.

"Вже накладено арешти на майно обвинувачених, а саме: п'ять земельних ділянок, будинок, чотири квартири, три нежитлові будівлі, майновий комплекс та 10 транспортних засобів", – повідомила Тетяна Гоша.

Житомирщина, 4 серпня 2022 року. Фото: Житомирська обласна прокуратура

Що відомо

  • Афера на чотири з половиною мільйони гривень: на Житомирщині оголосили підозру у розкраданні грошей посадовцям ОДА і РДА.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber