Не лагодили пів століття: асфальт одного з дворів у Черкасах перетворився у суцільну яму

Суспільне Черкаси

Люди калічаться, автівки виходять із ладу, бо подвір'я у суцільних ямах. Так про свій двір за адресою Небесної сотні, 40 у Черкасах розповіла місцева жителька Таміла Вєрьовченко. Зі слів жінки, дорожнє покриття перед під’їздами не лагодили останні п’ять десятиліть.

Аби розв'язати проблему місцеві жителі неодноразово зверталися в управлінську компанію, яка обслуговує цю територію. Втім результату немає.

"Якщо з під’їзду виходиш, то глибину першої ями після дощу можна міряти у чоботях", — сказала черкащанка Тетяна Федосова.

І такі ями біля кожного під'їду, а якщо злива сильна, то пройти взагалі не можливо.

Фото Тетяни Федосової

"Швидка не може проїхати, це дуже складно. Особливо складно з візочком дитячим пройти — тільки виносиш дитину і перекладаєш у візочок вже на виїзді, там де є заасфальтована ділянка", — розповіла пані Тетяна.

Власник автівки, який мешкає у цьому будинку, Антон Глухов прокоментував стан асфальтного покриття:

"Узагалі не можливо тримати чистою машину, бо ти помив, тут калюжа, хтось проїхав і все — ти весь брудний. По-друге, тут постійна пилюка, по-третє, ці ями ніяк не сприяють цілісності ходової частини машини. Взимку взагалі буває, що лід береться горбами. Тоді машина їде і через нерівність зсувається на іншу".

Суспільне Черкаси

Двір не ремонтували жодного разу протягом останніх 50 років. Саме стільки мешкає черкащанка Таміла Вєрьовченко. Черкащанка сплачує за комунальні послуги вчасно, а чому роботи не проводяться — не розуміє:

" За весь цей період ніхто не ремонтував, не приходив і не дивився — отак ми живемо. Тут люди ламають ноги, діти бігають і падають, коліна розбивають. Тут стало просто нестерпно".

Травмувалася у власному подвір’ї мешканка будинку Раїса Панасенко:

"Була зима, ожеледиця, утворились горби, а я йшла до смітників і впала".

Пані Раїса з проханням зробити у дворі ямковий ремонт до управлінської компанії зверталася не один раз:

"Дзвонила майстру, щоб вони прийшли подивилися. Навесні мені відповіли, що був план у них зробити, але через війну не можуть зробити".

Суспільне Черкаси

Звернення по цьому будинку були, прокоментувала заступниця директора управлінської компанії Ольга Протасенко. Пояснила, чому там не можуть розпочати роботи:

"Заборгованість по будинку нині становить 137 тисяч 500 гривень — це близько п’яти місяців борг. Ми сьогодні виконуємо роботи там, де є заборгованість до трьох місяців, тому що є проблеми з фахівцями, які сьогодні мобілізовані. Крім того, є проблема з осколом, незначна кількість лишилася з минулого року. Тож за великі об’єми ми не беремося, виконуємо незначні – 20, 30, 50 квадратів, там потребує до трьохсот квадратів".

Ольга Протасенко пояснила, що роботи можливо буде розпочати, якщо бодай 50% заборгованості буде сплачено. І то компанія зможе відремонтувати не всю територію. Тому Ольга Протасенко радить мешканцям залучати більше можливостей та звертатися до депутатів міської ради, щоб спрямували цільові кошти.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!