Побільшало нещасних випадків на воді: черкаські рятувальники провели профілактичний рейд на пляжі

Суспільне Черкаси

У Черкасах 29 липня рятувальники на одному із пляжів обласного центру розповідали відпочивальникам про правила поводження на воді. Також вчили надавати домедичну допомогу.

Листівки із правилами безпеки роздавала відпочивальникам пляжу "Рів'єра" у Черкасах пресофіцерка Оксана Крутоус. Профілактичний рейд, з її слів, проводять, бо за останній тиждень збільшилася кількість нещасних випадків на воді:

"Хочемо наголосити, що це місце є стихійним, воно не облаштоване для купання. На цьому пляжі не має рятувального поста, у разі небезпеки швидко на допомогу ніхто не приїде, дно також не обстежене. Тому небезпечно тут купатися".

Черкащанка Людмила Григорівна на пляж прийшла з онукою. Жінка правил безпеки на воді дотримується, а надто стежить за трирічною Домінікою:

"Стежу у чотири ока, тому що маю перед її батьком відповідальність, він у нас військовий. Тож ми тоді не відзвітуємося — відразу сягай у Дніпро і топися, якщо не привиди Господи, щось станеться".

Людмила Григорівна. Суспільне Черкаси

Такі профілактичні рейди рятувальників жінка схвалює:

"Найголовніше — щоб люди це розуміли і прислуховувалися до цього. А те, що рятувальники ходять, це красно дякую, що вони знаходять час ще й на таке".

Отримав інформаційну листівку та знає, як поводитися на воді черкасець Віктор Мячіков:

"Далеко не потрібно запливати, тим більше, що там далі брудніша вода. Я запливаю тільки на таку глибину, щоб одразу назад поплисти, і сил тих, не має, що в молодості були".

Чоловік зазначив, що знає і як правильно рятувати людину, яка тоне:

"Брати потрібно зі спини, щоб людина, яка тоне, не схопила мертвою хваткою, і тягти, а на березі потрібно штучне дихання робити".

Суспільне Черкаси

На пляжі рятувальники розташували мобільний пункт.

Правильно робити непрямий масаж серця і штучну вентиляцію легень вперше пробувала Наталія Андрюхіна. Жінка приїхала на гостини до рідних із Києва.

"Це не важко, але це потрібно знати, не було прикладів, тому цікаво, як все це робиться. Найголовніше — не потрібно хвилюватися у цей момент, запам’ятовувати, згадати що і як треба робити", — сказала киянка.

Суспільне Черкаси

За словами Оксани Крутоус, такі профілактичні рейди та практичні відпрацювання рятувальники влаштовують щотижня:

"З початку купального сезону в області трапилося 23 пригоди, на яких 15 людей вже загинуло, з них три дитини, дев'ять людей врятували й двоє дітей".

Що відомо

Оксана Крутоус розповіла, що 15 людей загинуло на водоймах Черкащини із початку купального сезону, з них — троє дітей. Торік за цей же період втонуло 26 людей.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!