Купи каву – допоможи військовим: житомирські волонтери за п'ять днів зібрали 12 тисяч на потреби ЗСУ

Житомир, 26 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомирські волонтери організували челендж "Кава для ЗСУ", зібравши за п'ять днів 12 тисяч гривень на потреби ЗСУ. Долучитися до челенджу можна також у соцмережах. Про це Суспільному розповіла ініціаторка челенджу Тамара Черняхович.

Тамара каже, що ідея започаткувати такий челендж виникла спонтанно – під час однієї із зустрічей зі своїми колегами-волонтерами.

"На зборах нашого благодійного фонду ми говорили про те, що потреб у наших військових є багато. Надходять прохання від наших хлопців забезпечити їх тим або іншим. Грошей, звісно, на все бракує. Кожного разу, коли ми можемо дозволити собі смакувати каву, ми можемо частину грошей переказати на потреби наших бійців. Це невелика сума. Для нас це дрібничка, яка нічого не варта. Тобто так ми умовно пригощаємо військового, який служить на передовій, віртуальною кавою, але ці гроші йдуть йому на реальну допомогу", – каже волонтерка.

Тамара Черняхович. Житомир, 26 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Челендж стартував на сторінці Тамари у мережі Facebook. Вона написала пост, закликаючи всіх охочих підтримати українських воїнів, купуючи каву.

"Ми сподівалися, що спочатку цю ініціативу підхоплять наші найближчі друзі, – розповідає Тамара. – Ми просили, щоб вони не просто переказували гроші на картку, а щоб писали на власних сторінках у соцмережах, фотографувалися, щоб їхні друзі побачили і теж долучалися. Утворювалася така собі інформаційна хвиля".

Житомир, 26 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

За пів доби на пост у соцмережах відгукнулися майже сто людей, які також робили фотозвіти із переказами.

Житомирянка Віта Панчук про волонтерський челендж із кавою для Збройних сил України дізналася із соціальних мереж. Зранку 26 липня вона купила одну реальну каву для себе та одну умовну – для свого сина.

"Я купила каву для свого сина, який зараз боронить Україну на півдні України. Звісно, це умовно, але я так собі сподіваюся, що купила каву саме для своєї дитини. Також я переказала гроші на наші Збройні сили, щоб хоч чимось допомогти", – каже Віта.

Віта Панчук. Житомир, 26 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Тамара Черняхович розповідає, що вони з колегами-волонтерами щодня виставляють звіти з інформацією, скільки грошей надійшло за добу за підсумками челенджу.

За п’ять днів, відколи триває акція, на розрахунковий рахунок, вказаний у пості, надійшло понад 12 тисяч гривень. Половину суми витратили – купили спорядження для військових. Найближчим часом закуплять також необхідні інструменти.

"У перший день ми зібрали більшу суму, наступного дня ця сума стала меншою, – говорить Тамара. – І ти так думаєш – недовго протрималася ця акція, пішло на спад. А на третій день сума стала ще більшою. І така ейфорія, піднесення. – таке велике задоволення отримуєш навіть при тому, що від цього ти особисто нічого не отримуєш. Аде задоволення від того, що ти долучився, що завдяки тобі, твоєму посту вдалося залучити гроші і ти тепер зможеш допомогти бійцям".

Житомир, 26 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 26 липня 2022 року. Фото: Facebook, Тамара Черняхович

Житомир, 26 липня 2022 року. Фото: Facebook, Тамара Черняхович

За шість тисяч гривень волонтери закупили 30 карематів.

"Половину із них ми відправили бійцям військового підрозділу імені Івана Богуна. Решту передаватимемо дрібнішими партіями – по одному-два – на потреби бійців інших військових підрозділів. Ще чотири тисячі гривень ми плануємо витратити на інструменти: пили, лопати, щоб наші бійці могли облаштуватися на нових позиціях біля північних кордонів України", – каже Тамара Черняхович і додає, що сподівається зробити акцію "Кава для ЗСУ" безстроковою.

Читайте також

  • Понад дві сотні книг передали у медзаклади Бердичева для поранених військовослужбовців.
  • Житомирська волонтерка Юлія Толмачова збирає гроші на квадрокоптер, вартість якого 700 тисяч гривень. Високотехнологічний апарат планують придбати за кордоном, де він коштує дешевше.
  • Діти з села Городське Старосілецької громади Житомирського району активно долучаються до волонтерської справи – плетуть маскувальні сітки для бійців на передовій.
  • Апарат для зупинки внутрішньої кровотечі передали Житомирському військовому госпіталю благодійники.
  • Працівники Лугинської селищної ради спільно з місцевими волонтерами, депутатами та підприємцями зібрали гроші на автівку для Збройних сил України.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!