У Волинській обласній лікарні за ніч вилучили чотири донорські органи

Фото: Facebook/Андрій Гнатюк

У ніч на 26 липня в обласній клінічній лікарні уперше в трупного донора вилучили одразу чотири органи, – повідомив речник медзакладу Андрій Гнатюк.

Операцію медики розпочали напередодні о 17:00. Станом на ранок 26 липня медики ще знаходилися в операційній.

Зі слів речника, шанс на нове життя отримали чотири реципієнтиЖивий організм, якому пересаджують різними методами клітини, тканини, органи від донора.. "Серце і дві нирки пересадили на місці. Печінку повезли в Київ, щоби встигнути до 10-ї ранку", – зазначив він.

З луцькими хірургічними бригадами працювали команди з Київського інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим, з Інституту Шалімова, а пересадкою нирок керували Микола Поляков і Михайло Загрійчук.

Що відомо

  • У ніч на 20 червня у Волинській обласній лікарні вперше у Луцьку медики здійснили донорську пересадку серця. Новий орган отримав 49-річний чоловік. Операція пройшла успішно.
  • 26 грудня 2019 в Україні вперше за 15 років провели трансплантацію серця. Ковельські лікарі прооперували 56-річного Василя Міговку. Донором серця для нього став чоловік з відкритою черепно-мозковою травмою, в якого бригадою спеціалістів констатована смерть мозку. 29 січня Василя Міговку виписали з лікарні.
  • В лютому цього року Ковельські лікарі наважилися на другу пересадку донорського серця. Спільно з фахівцями Київського Інституту серця пересадили орган 59-річному чоловіку. Донором став 42-річний чоловік, який помер від інсульту.
  • 5 січня 2022-го президент підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині", який дозволяє посмертне донорство та встановлює тарифи на проведення трансплантацій.
  • Торік у вересні Верховна рада прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині (№ 5831) зі спрощення донорства й пересадки органів.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!