У Кіровоградській області щеплюють другою бустерною дозою від COVID-19

УНІАН

Міністерство охорони здоров’я України дозволило введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусної хвороби, тобто четверте щеплення. В Кіровоградській області щепили 46% населення тих, хто підлягає вакцинації, з них 39% отримали бустерну дозу, розповів Суспільному директор департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко. Це дані на 25 липня.

Другу бустерну дозу, можуть колоти люди віком понад 60 років, які проживають у закладах догляду за літніми людьми, з інвалідністю, з імунодефіцитом, люди віком з 18 до 59 років з захворюваннями, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19. Це рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики за наказом Міністерства охорони здоров’я.

У центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 в Кропивницькому з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вакцинували від COVID-19 понад півтори тисячі людей.

Щодня вакцинують від коронавірусу до пів сотні містян та переселенців, здебільшого приходять за третім щепленням, розповіла сімейна лікарка Наталія Бурдильна.

Для другої бустерної дози використовують вакцину Comirnaty виробництва Pfizer. Зробити її можна через чотири місяці після першої. "COVID нікуди не дівається, я вважаю, що буде наступна хвиля, щоб у людей був стійкий імунітет і вони переносили в легкій формі потрібна четверта доза", – розповіла лікарка.

Назвала кому не можна вакцинуватися: "Тим людям, в яких в анамнезі є алергічна реакція у вигляді анафілактичного шоку на попереднє введення якихось вакцин – це пряме протипоказання".

Кропивничанин Олег Буравченко прийшов, щоб зробити третю дозу. " Медики кажуть, що знов іде хвиля болячки, вирішив зробити. Хворіти не хочу".

Вакцинуватись від COVID в Кіровоградській області можна в пунктах щеплень.

Що відомо

За словами Олега Рибальченка, за тиждень в області зареєстрували 18 СOVID-випадків. "Прогнози невтішні, під час епідсезону – восени буде велика кількість хворих серед невакцинованих і в тому числі ризик захворіти людям, які вже перехворіли, тому пропонуємо додаткову бустерну дозу".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!