З серпня антибіотики продаватимуть лише за рецептом — що думають медики та дніпряни

Пресслужба Дніпропетровської ОВА

Із серпня антибіотики в аптеках продаватимуть тільки за рецептом. Нововведення планувалося на квітень, але його відклали через воєнний стан. Отримати рецепт можна у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації. Що про такі зміни думають медики та пацієнти у Дніпрі, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Сімейна лікарка про антибіотики

Альбіна прийшла до сімейної лікарки через погане самопочуття. Востаннє зверталася за допомогою рік тому. Від лікарки Альбіна дізналася і про нововведення: антибіотики тепер за рецептом.

“Я вважаю, це дуже правильно, тому що багато людей де треба і не треба вживають антибіотики, а це має дуже тяжкі наслідки для здоров’я. Відчула це на собі, коли після перенесеного ковіду приймала антибіотики і це також дало свої наслідки”, – говорить Альбіна.

Нова норма діятиме з третього серпня. Сімейна лікарка Аліна пояснює: це потрібно, аби припинити безконтрольний прийом антибіотиків пацієнтами — бо спостерігають чимало випадків “самопризначення”.

“Дуже багато пацієнтів звертаються і кажуть: “Я 10 днів приймав якийсь антибіотик, він не допоміг — температура зростала, мені було дуже погано, і я вирішив таки піти до лікаря, бо стан мій став дуже і дуже важким”. Так буває, але думаю, що після цієї реформи люди будуть більш відповідально ставитися до свого здоров’я", — каже лікарка.

Причина нововведення

Самопризначення антибіотиків може призвести до того, що організм не реагуватиме на ліки, пояснюють в обласному департаменті охорони здоров’я. Тому важливо, аби люди не могли купувати окремі ліки без рекомендації лікаря.

“Сама по собі подія не в тому, щоб отримати електронний рецепт, а в тому, щоб зустрітися з лікарем і щоб призначення препарату проходило під наглядом медичного співробітника з дипломом”, – говорить заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Олексій Григорук.

У серпні розпочинається перехідний період — він триватиме до кінця року. Протягом цих місяців доступними будуть як електронні, так і паперові рецепти. Можливість купити антибіотик без рецепту зберігається на територіях, де ведуться активні бойові дії. А от з 1 січня діятиме лише е-рецепт — таке відтермінування надають, аби всі медичні та аптечні заклади встигли підготуватися до нововведень.

Авторка – Катерина Нічик

Читайте також

Антибіотики лише за е-рецептом з серпня: що думають медики та сумчани

В Україні з серпня видаватимуть електронні рецепти на антибіотики. Чому важливо контролювати вживання цих ліків

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро