У Львові шукають названих батьків та патронатних вихователів для сиріт

Суспільне Львів

У Львові продовжують шукати названих батьків та патронатних вихователів для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У названих сім’ях вихованці можуть жити допоки їм не виповниться 23 роки або ж до того часу, поки не завершать навчання в університеті. Про це Суспільному повідомив керівник міського управління "служба у справах дітей" Володимир Фридрик.

У місті вже є 13 названих родин, які взяли до себе на виховання дітей. За словами керівника міського управління служби у справах дітей Володимира Фридрика, аби прихистити дитину необов'язково бути подружжям.

Андрій та Галина Яцків. Суспільне Львів

"В законі прописано: як сім'я, так і окрема особа може мати право названої сім'ї. Дійсно, особа має забезпечити для дитини достойні умови для проживання. Вона має мати особистий дохід", — каже Володимир Фридрик.

Охочим стати названими батьками нададуть консультації в міській службі у справах дітей. Потім необхідно буде пройти спеціальне навчання. Таке навчання проходили Андрій та Галина Яцків. Подружжя 7 років тому прийняли до своєї родини двох хлопців.

'Є такі курси для батьків спеціальні, які ми відвідували. Ми там мали заняття, ми там навчалися. Були лекції і практичні, розглядали різні ситуації наперед'', – розповідає Галина Яцків.

Хлопці розповідають, що поладнали із названими батьками доволі швидко.

"Трошки переживав, як то буде далі. Але помаленьку-помаленьку звикав до всього. Ну і звик зараз. Живу з прекрасними батьками", – розповідає Руслан.

Названий син Руслан. Суспільне Львів

Про бажання стати патронатними вихователями чи прийомними батьками та допомагати дітям, які залишилися без батьківської опіки, можна повідомити за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1, управління "Служба у справах дітей" департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, каб. 519, 523 або зателефонувати на номери: (032) 235-40-40, 297-58-83. Також можна скористатись Чат-ботом у месенджері Telegram SuSD_LMR.

У Львівській міській територіальній громаді функціонує 11 дитячих будинків сімейного типу, де виховують 76 дітей, та 13 прийомних сімей, в яких виховується 22 дитини. А також – 3 сім’ї патронатних вихователів, в яких перебуває 4 дитини.

Авторки: Наталія Забазнова, Ольга Іващук

Читайте також: Квести, екскурсії та майстеркласи: у Львові організували канікули для дітей-переселенців