У Полтаві облаштовують сад-город: що про це відомо

Доповнено
Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві облаштовують ділянки, де мають вирощувати овочі та фрукти для внутрішньо переміщених осіб. Про це Суспільному розповіла директорка комунальної установи "Інститут розвитку міста" Тетяна Татаріна. Нині прибрали приблизно 10% запланованої території, а ще почали висаджувати деякі рослини.

У Полтаві поблизу "Співочого поля" облаштовують майбутній сад-город. Його загальна площа – 0,6 гектара, каже Тетяна Татаріна.

"Територія належить і перебуває в користуванні «Декоративних культур» (комунальне підприємство міської ради – ред.). Раніше були теплиці комунального підприємства «Зеленбуд», яке пізніше стало «Декоративними культурами». Вже багато років вони не використовуються, там чагарники. Там були теплиці, і вже є залишки підготовлених грядок. І для того, щоб вирощувати там рослини, багато не потрібно перепідготовки", – каже полтавка Олена Сохань, яка долучилася до розчищення.

Розчищають територію та сіють насіння для створення сад-города. Фото: Суспільне Полтава

На території будуть вирощувати овочі та фрукти, які передадуть для харчування переселенців. За словами Тетяни Татаріної, поки грошей із бюджету громади на сад-город не давали, ним опікуються волонтери. Раніше вони двічі влаштовували прибирання місцевості та розчистили приблизно 10% території. А ще висадили, зокрема, овочі

"Вже висадили кріп, цибулю, щавель, огірки. Плануємо завтра посіяти ще салат, бо насіння має сьогодні від постачальників надійти. Пізніше посадимо кущі смородини, аґрусу, порічки, тобто кущі ягідних рослин", – говорить директорка комунальної установи "Інститут розвитку міста" Тетяна Татаріна.

Усе це – на шести ділянках, площа кожної – 14 квадратних метрів. До їх обробки долучилися полтавці та переселенці. Насіння безплатно надали представники міського управління земельних ресурсів.

Розчищають територію. Фото: Суспільне Полтава

Як розповіла директорка "Інституту розвитку міста" Тетяна Татаріна, коли саме завершать облаштування саду-городу, поки не відомо. Перший урожай хочуть зібрати цієї осені.

Читайте також: