3 липня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про відведення військ з Лисичанська — останнього міста Луганської області, підконтрольного Україні. Видання Forbes проаналізувало, які підприємства залишились на території окупованої Росією Луганської області та хто з українських бізнесменів зазнав найбільших втрат.
За даними видання, найбільше активів втратили керівник "Group DF" Дмитро Фірташ, президент газовидобувної компанії "Burisma Holdings" Микола Злочевський, засновник інвестиційної групи "System Capital Management" Рінат Ахметов та кілька регіональних бізнесменів. Загальна сума втрат після 24 лютого оцінюється експертами орієнтовно у більш як 300 мільйонів доларів.
Зокрема, Дмитро Фірташ втратив контроль над підприємством "Азот" у Сєвєродонецьку, вартість якого оцінюється у 55 мільйонів доларів.
"Під час боїв за Сєвєродонецьк російські війська на 70% зруйнували "Сєвєродонецьке об’єднання Азот" — один із найбільших в Європі виробників аміаку та міндобрив. У 2020 році виторг "Азоту", що входить до холдингу Ostchem Фірташа, склав $77 млн", — пише видання.
Микола Злочевський залишився без підприємства "Куб-газ" вартістю 45 мільйонів доларів.
"Газовидобувна компанія "Куб-Газ" – друга за розмірами компанія групи Burisma, видобувала газ в Луганській області. Burisma раніше належала ексміністру екології та природних ресурсів Миколі Злочевському, але у 2021 році він переписав 13 своїх компаній на дочок — Анну та Каріну", — зазначають журналісти.
Рінат Ахметов втратив Луганську ТЕС у місті Щастя, вартість якої оцінюється у 34 мільйони доларів.
"Станція забезпечувала майже 10% потужності "ДТЕК-Енерго". Загалом, через війну ДТЕК втратила 70% виробництва електроенергії з відновлювальних джерел, 30% — теплових електростанцій, розповідав в інтервʼю Forbes гендиректор компанії Максим Тімченко. За його словами, компанія пів року живе за рахунок накопичених раніше запасів", — йдеться у публікації.
Політик Юрій Бойко лишився без НВП "Зоря" та підприємства "Склопластик" на 45 мільйонів доларів, а бізнесмен Геннадій Мінін і його партнери втратили "Рубіжанський картонно-тарний комбінат" вартістю 50 мільйонів доларів.
"Один із найбільших виробників пакувальної тари в країні — Рубіжанський картонно-тарний комбінат — продав у 2020 році продукції на $118 млн. Підприємство на якому працювало 1200 людей, в рівних частинах належить підприємцю із Луганська Генадію Мініну і британському пакувальному холдингу DS Smith. Мінін керує заводом з 1991 року. Також йому належить Трипільський пакувальний комбінат в Київській області", — зазначає Forbes.
Також війна завдала фінансової шкоди власнику аграрного підприємства "Агротон" Юрію Журавльову, який втратив більшу частину земельного банку компанії (оцінюється у 45 мільйонів доларів); Геннадію Буткевичу, Євгену Єрмакову та Віктору Карачуну, що залишились без 14 магазинів мережі АТБ (15 мільйонів доларів); Дмитру Шатілову, який втратив 13 магазинів мережі "Сім’я", а також Костянтину Григоришину, який залишився без енергетичних активів компанії "Енера Схід" (9 мільйонів доларів).
Що відомо
- Рінат Ахметов заявив, що подасть до Росії позов із вимогою компенсації всіх збитків унаслідок повномасштабного вторгнення, зокрема знищення комбінату "Азовсталь" у Маріуполі.
- 27 червня стало відомо, що Ахметов вимагає від РФ мільярдних компенсацій та подав позов до ЄСПЛ.
Читайте також
Останнє підконтрольне ЗСУ місто на Луганщині. Що відомо про Лисичанськ
Шойгу доповів Путіну про "звільнення" так званої "ЛНР" — Міноборони РФ
"Медійна подія". Як на перебіг війни вплине відступ з Лисичанська та "втрата" Луганщини
Вторгнення Росії в Україну, день 135. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу