Температура близько 30 градусів у Полтаві триматиметься протягом липня

фото: Суспільне Полтава

Упродовж липня у Полтаві зберігатиметься спекотна погода. Температура сягатиме приблизно 30 градусів тепла, розповіла Суспільному начальниця відділу Полтавського гідрометцентру Олена Панченко. Аби врятуватися від спеки, слід не перебувати довгий час під сонцем та пити більше води, каже лікарка Марія Гвоздик.

На одному з полтавських пляжів – людно. Містяни приходять сюди, аби врятуватися від спеки, каже відпочивальниця Вікторія.

"Сьогодні от вибрали день вільний від роботи і ось намагаємося врятуватися від спеки, купаємося в річці", – розповідає відпочивальниця Вікторія.

Відпочивальники на пляжі у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

"Щодня ходжу на річку з друзями з 10:00 до 13:00 приблизно. Надягаю панамки, кепки і намагаюся ходити в затінку, щоб не було так спекотно", – говорить відпочивальник Єгор Левадний.

У дні, коли температура повітря вища за 30 градусів, найбільш небезпечно перебувати на вулиці з 11:00 до 16:00, каже сімейна лікарка.

"Найбільш елементарне – це достатній водний режим, потрібно хоча б півтора-два літри приймати чистої води. Це вирівнює температуру тіла. Потрібно відмовитись від важкої їжі, щоб організм менше втрачав енергії на перетравлювання цієї їжі, потрібно відмовитись від споживання алкоголю в денний час. Фізична праця теж має бути трішечки полегшеною", – розповідає сімейна лікарка Марія Гвоздик.

Пляж у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

Нині температура повітря у Полтаві сягає 32 градусів тепла. До кінця тижня можливе короткочасне зниження температури та опади, каже Олена Панченко.

"8 числа (липня – ред.) суттєвих опадів ми не очікуємо, а от 9-10 (липня – ред.) –дійсно підуть досить таки суттєві зміни. Майже по всій території області очікуються грозові дощі, очікуються шквали, зниження температури до 22-27 градусів. Полтавці та жителі області відчуватимуть таке полегшення", – каже начальниця відділу Полтавського гідрометцентру Олена Панченко.

За словами Олени Панченко, після цього температура підніметься приблизно до 30 градусів. Приблизно така погода буде протягом всього липня.