35º+: як черкащани рятуються від аномальної спеки

Суспільне Черкаси

Температурний показник на Черкащині на початку липня показує рекордні 35+, розповіла метеорологиня Діана Мовсесян. Суспільне з'ясовувало, як така погода впливає на здоров’я людей та коли очікувати дощів.

П’ють воду, ховаються у затінку та купаються у Дніпрі – так черкасці рятуються у спекотну погоду.

Черкащанка Марія вважає: пересидіти спеку вважає за краще на свіжому повітрі у затінку.

"У квартирі дуже душно, погода давить. А тут тінь, фонтанчик, свіже повітря", – розповіла жінка.

Суспільне Черкаси

І додала, як рятується від задухи продуктами та напоями:

"Охолоджувальні напої: з м’ятою, лимоном, імбирем. А ще морозиво, і кавуни скоро підуть".

Суспільне Черкаси

Щодня ходить гуляти на свіжому повітрі і жителька Харкова Людмила. Освіжитися в таку погоду, зазначила жінка, їй допомагає вода.

"П’ємо більше води, холодних напоїв, ходимо до Дніпра купатися, вдома частіше приймаємо ванни, душ", – зазначила вона.

Є й ті, хто спеки не боїться. Наприклад, школяр Артем. До парку, розповів хлопець, приїздить займатися спортом:

"На тренування їжджу. Іноді п'ю воду з питного фонтанчика, коли немає із собою. Ми тренуємося плавати, ігри, акватлон відпрацьовуємо".

Суспільне Черкаси

Температурні позначки цього тижня надвисокі для вразливих категорій пацієнтів, зазначив лікар-терапевт Володимир Казмірук. Тому і кількість звернень до медичних закладів, із його слів, більша.

"Якщо людина не тренувалася впродовж року, не тримала в тонусі свій «термоцентр», то однозначно вона буде страждати. Найгірше людям, які мають серцево-судинні патології, хворі на цукровий діабет чи ожиріння", – пояснив медик.

Аби уникнути теплового удару та мінімізувати вплив погоди на здоров’я, лікар радить не забувати про головний убір та те, в який час потрібно гуляти на вулиці:

"До 11 години і після 16:00 увечері. В інший час краще перебувати десь у тіні або у квартирі, приміщенні, де є кондиціонер".

Суспільне Черкаси

Якщо все ж виникає необхідність вийти кудись у цю спеку, то треба робити це у відповідному одязі, пояснив Володимир Казмірук – світлому, не зі штучного матеріалу.

Сьогоднішній день, 6 липня, за словами метеорологині Діани Мовсесян, – найспекотніший день літа. Температурний рекорд дійшов позначки 35 градусів тепла.

"Наразі Черкащина знаходиться у полі високого атмосферного тиску та осередку аномально високих температур, тому погода спокійна, суха, маловітряна і дуже спекотна. Така температурна аномалія на початку липня на Черкащині спостерігається один раз на 12 років", – розповіла вона.

Суспільне Черкаси

На зміну спекотній погоді, зі слів метеорологині, прийдуть дощі. Їх варто очікувати вже в четвер.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також