За день миколаївські веловолонтери привозять гуманітарну допомогу трьомстам людям

Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Кур'єри-велосипедисти при Миколаївському штабі Червоного Хреста розвозять гуманітарну допомогу маломобільним людям міста. Вдень обробляють понад 300 заявок.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник голови Товариства Червоного Хреста Миколаївщини Аркадій Дабагян.

За словами Аркадія, у Миколаївському штабі кур'єрів на велосипедах майже 30. Вони доставляють їжу, ліки, засоби особистої гігієни інвалідам I, II та III груп, молодим матерям, переселенцям та багатодітним родинам.

"Через проблеми з паливом веловолонтери є незамінними помічниками Червоного Хреста. Вдень вони обробляють більше 300 заявок, що значно пришвидшує роботу штабу", — сказав Аркадій Дабагян.

Професійний велосипедист Мирослав в минулому, брав участь у різних змаганнях. Після повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну, поєднав спорт із волонтерством.

За день один веловолонтер привозить гуманітарну допомогу десяти людям. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

"Пайки нам видають, ми обдзвонюємо адреси, чи на місці люди, бо можуть виїхати, евакуюватися з Миколаєва, бо буває, що не зателефонуєш, приїдеш, а нікого немає, люди вже покинули свої домівки", — розповів Мирослав.

Дуже гарна нагода допомогти, сказав Мирослав, і кататися на своєму улюбленому транспорті. За день накручує під сотню кілометрів.

"Якщо по місту, там Центральний район, то там 30-40 км. Якщо десь віддалені райони міста, то 50-80. От ми були і за місто їхали. Виходило десь 120 км. Це ми їхали туди, у бік Нечаяного", — розповів Мирослав..

Головною проблемою у поїздках Мирослав назвав обстріли Миколаєва та околиць.

"Труднощів ніяких немає, головне, щоб обстрілів не було. Коли обстріли, ти не знаєш, куди воно впаде. Особливо ці касетні бомби, які розлітаються маленькими уламками", — сказав Мирослав.

Жителька Миколаєва Олена, чотири місяці за допомогою велокур'єрів отримує продукти та ліки для своєї мами.

"Для мами, мама інвалід першої групи, вона не ходить, не балакає. Тому та поміч, яку нам Червоний Хрест надає, це дуже і дуже для нас суттєва допомога. Хлопці привозять. Це ми вже четвертий місяць отримуємо. Я б не пішла, бо мама хворіє і потребує допомоги. Я не можу сходити аж до штабу", — розповіла Олена.

Перед поїздкою велокур'єр визначає для себе оптимальний маршрут. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Як розповів волонтер-кур`єр Роберт Шестеєв, зазвичай за день привозить допомогу восьми людям.

"Бабусям, дідусям, переважно людям похилого віку, які мають інвалідність першу та другу групи. Ми доставляємо їм допомогу, медикаменти. У середньому ми їздимо по дві людини, заїжджаємо в середньому по вісім людей, ми спілкуємося. По-різному, по 10. Буває погана погода, але в середньому так, десь вісім осіб на день. Деякі побільше", — сказав Роберт Шестеєв.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.