16-річний українець Олексій Середа - шостий в останньому фіналі ЧС зі стрибків у воду

AP

Українець втратив дві позиції у порівнянні з півфіналом.

Україна закінчила виступи на чемпіонаті світу з водних видів спорту. Останній виступ за участі українців відбувся у заключний змагальний день за участі 16-річного Олексія Середи.

Середа змагався за другу медаль на турнірі у стрибках у воду. За підсумками передостаннього дня чемпіонату світу у Будапешті він відібрався у фінал стрибків з 10-метрової вишки у статусі претендента на медаль, посівши четверте місце у півфіналі.

До фіналу Середа підійшов з іншою програмою стрибків. Другий та третій стрибки українця мали складність 3.7 та 3.6 відповідно, і у разі успішного їх виконання він мав можливість скоротити відставання від 15-річного японця Рікуто Тамаї - головного претендента за "бронзу".

Середа зміг виконати з високою оцінкою третій стрибок зі складністю 3.6 і отримати за нього 88.2 бали (другий результат). І хоча за складніший стрибок український спортсмен отримав менші оцінки, Середа продовжував боротьбу за медалі, йдучи другим за підсумками першої половини фіналу.

Ключовим моментом у виступі українського атлета став четвертий стрибок. Попри те, що він був не найскладнішим у його програмі, за його виконання Середа отримав найменшу оцінку - 66.5 балів, яка відсунула його від боротьби за медалі.

У підсумку Середа фінішував шостим у фіналі. "Золото" здобув китаєць Ян Цзянь, а ось у боротьбі за "срібло" іншого китайського стрибуна Яна Хао випередив японець Рікуто Тамаї.

• ЧС-2022: стрибки у воду з 10-метрової платформи
  1. Ян Цзянь (Китай) - 515.55
  2. Рікуто Тамаї (Японія) - 488.00
  3. Ян Хао (Китай) - 485.45

...

• 6. Олексій Середа (Україна) - 477.45

Середа удруге поспіль у кар'єрі посів місце у топ-6 на чемпіонаті світу зі стрибків у воду з 10-метрової платформи. На дебютному для себе ЧС-2019 він посів четверте місце у цій дисципліні.

Таким чином, Україна закінчила чемпіонат світу зі стрибків у воду з однією медаллю - "срібло" Софії Лискун та Олексія Середи у міксті стрибків з 10-метрової платформи.

Усі фінали України на ЧС-2022 зі стрибків у воду

• "срібло": Софія Лискун, Олексій Середа (мікст стрибки, 10-метрова вишка)
  • 4-е місце: Кирило Болюх, Олексій Середа (синхронні стрибки, 10-метрова вишка)
  • 6-е місце: Софія Лискун, Ксенія Байло (синхронні стрибки, 10-метрова вишка)
  • 9-е місце: Олександр Горшковозов, Олег Колодій (синхронній стрибки, 3-метровий трамплін)