Дар'я Блашко готуватиметься до біатлонного сезону 2022/23 з чоловічою збірною України

Ексклюзивно
Biathlon.com.ua

І відновить співпрацю з Юраєм Санітрою.

Біатлоністка Дар'я Блашко, яка увійшла до складу команди "А" жіночої збірної України на сезон 2022/23, готуватиметься до нього під керівництвом старшого тренера чоловічої команди Юрая Санітри. Про це повідомив тренер жіночої команди Олександр Кравченко у коментарі Суспільне Спорт.

Українські біатлоністки розпочали підготовку до сезону 2022/23. Перший навчально-тренувальний збір представниці команди "А" провели ще у червні у Сянках, однак його пропустили Юлія Джима та Дар'я Блашко, які готувалися індивідуально у Словенії. А також Олена Білосюк, яка перебуває у лавах Національної Гвардії України.

Читайте також: Жіноча збірна України з біатлону розпочала підготовку до сезону без лідерок: у чому причина

Олександр Кравченко повідомив Суспільне Спорт, що Блашко не доєднається до жіночої команди і на зборі в Обертілліасі, який розпочався 30 червня. Замість цього вона готуватиметься під керівництвом Юрая Санітри - старшого тренера чоловічої збірної України.

Блашко у минулому готувалася під керівництвом Санітри - у сезоні 2020/21, коли словацький фахівець очолював як чоловічу, так і жіночу збірні України. А ось після того, як у олімпійський сезон жіночу команду очолив Урош Велепець, Блашко повернулася до роботи з особистим тренером Володимиром Махлаєвим - саме через те, що не хотіла змінювати підхід після успішного сезону роботи із Санітрою.

"Дійсно, після того, як стало відомо, що [Санітра] більше не буде працювати із жіночою командою, а потім з'явилася інформація щодо призначення Уроша, я зрозуміла, що не хочу учетверте за чотири роки змінювати методику підготовки. Добре, що в минулому сезоні [2020/21] все склалося вдало і мені підійшла методика Юрая, яка була досить адекватною та грамотною. В принципі про це говорять мої результати", - говорила Блашко у травні 2021 року.

Таким чином, під керівництвом Санітри готуватиметься вже сім біатлоністів (усі шість представників чоловічої команди "А" та Дар'я Блашко). Із Кравченком продовжать роботу п'ять спортсменок.

Читайте також: Юлія Джима готуватиметься до сезону 2022/23 разом з іншими біатлоністками команди "А"

Склад команд "А" збірної України з біатлону

  • Чоловіча команда: Дмитро Підручний, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Артем Прима, Тарас Лесюк, Денис Насико (усі - підготовка з Юраєм Санітрою)
  • Жіноча команда: Ірина Петренко, Анастасія Меркушина, Анна Кривонос, Юлія Джима, Олена Білосюк (усі - готуються з Олександром Кравченком), Дар'я Блашко (тренується з Санітрою)

Готуватися до нового сезону Блашко має у Німеччині. Саме там планував провести липневий збір чоловічої команди Юрай Санітра.

Читайте також: "Характер не дозволив мені кинути хлопців". Юрай Санітра – про продовження роботи в збірній України з біатлону

Що відомо

  • Дар'я Блашко виступає за збірну України на рівні Кубка світу з сезону 2019/20, перед тим представляючи Білорусь.
  • На рахунку Блашко одна медаль чемпіонату світу у складі збірної України - "бронза" у жіночій естафеті у 2021 році.
  • Саме Блашко здобула єдину медаль України у сезоні 2021/22, який закінчився достроково для українців через повномасштабне вторгнення Росії - "бронза" в одиночному міксті з Артемом Тищенком.
  • Найкращий результат Блашко в особистих гонках - 12-е місце у гонці переслідування на етапі Кубка світу в Контіолагті у 2020 році.
  • Блашко увійшла у склад збірної України на Олімпіаду-2022. Однак через позитивний тест на коронавірус не взяла участі у жодній з гонок.