"Без рук, без ніг": спогади рятувальників, які першими прибули до обстріляного ТЦ Кременчука

Ексклюзивно
Фото: Суспільне Полтава

Першими із рятувальників, хто приїхав на місце обстріляного торгового центру у Кременчуці були Іван Мелеховець та Валентин Шімолін. Вони почали гасити пожежу та витягувати людей з-під завалів. А через сильне задимлення ще один надзвичайник того ж дня отруївся чадним газом.

Валентин Шімолін один із 15 рятувальників, які першими прибули до обстріляного Росією торгового центру у Кременчуці.

"Виклик надійшов одразу під час першого прильоту. Тут було задимлення дуже велике і вогонь. От, наприклад, кіптява залишилася на будівлях, все було в кіптяві", – говорить заступник начальника 14-ї рятувальної частини Кременчука Іван Мелеховець.

Заступник начальника 14-ї рятувальної частини Кременчука Іван Мелеховець. Фото: Суспільне Полтава

"Була дуже велика задимленість, де не було нічого видно. Але одну людину ми врятували, передали її лікарям. Потім ми пройшли далі, з правої сторони під завалами лежала ще одна жінка, але ми не могли її дістати. Пробували розібрати конструкції, які її привалили, але вони були дуже тяжкі. Полум’я все ближче і ближче підходило, потім завалився дах", – згадує рятувальник Валентин Шімолін.

Пожежа зайнялася на площі понад 10 тисяч квадратних метрів.

"Складність гасіння обумовлювалося тим, що конструкції будівельні, вони взагалі були металеві. У зв’язку із великим тепловим випромінюванням, у зв’язку з пожежею, ці конструкції почали текти. Дуже велика температура була", – каже Іван Мелеховець.

Рятувальник Валентин Шімолін. Фото: Суспільне Полтава

"Ми не могли підійти навіть на 50 метрів до будівлі. Ми почали гасити пожежу. А потім, де притушили її вже почали ходити, працювати. Дуже багато відірваних рук, тіла, лише голова і тулуб. Без рук, без ніг", – розповідає Валентин Шімолін.

Витягувати людей з-під завалів допомагав і рятувальник Станіслав Блінов. Та через сильне задимлення отруївся чадним газом.

"Виникло обрушення конструкцій. Внаслідок чого я зі ще одним військовослужбовцем заховалися під балкою. Коли обрушилася балка, піднялася велика хмара пилу отруйного, я надихався. Першу ніч я провів в реанімації, а потім мене перевели в загальну палату", говорить Станіслав Блінов.

Рятувальник Станіслав Блінов через сильне задимлення отруївся чадним газом. Фото: Суспільне Полтава

"Наразі метал, який захолов, він спричинив певні труднощі під час деблокування. Наприклад, цегла, металеві конструкції, які стекли і утворили камінь твердий. Тобто без допомоги аварійно рятувального інструменту, ми б нічого не зробили", – каже заступник начальника 14-ї рятувальної частини Кременчука Іван Мелеховець.

Нині рятувальники продовжують розчищати зруйновані конструкції будівлі. Допомагають їм у цьому комунальники.

Що відомо:

  • 27 червня російська армія завдала ракетний удар по торговому центру у місті Кременчук.
  • Кількість загиблих у торговому центрі у Кременчуці збільшилася до понад 20, а ще 59 – поранені, повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.
  • Через обстріл ТЦ у Кременчуці працівники Служби безпеки України розпочали кримінальне провадження за частиною другою статті "Порушення законів та звичаїв війни".
  • Через службову недбалість працівників торгового центру розпочали кримінальне провадження.
  • 30 червня надзвичайники продовжують розбирати завали на місці зруйнованого торговельного центру у Кременчуці. Лишилось 20%.

Читайте також: