П'ятдесят два дні під обстрілами. Переселенка розповіла про порятунок багатодітної родини до Запоріжжя

Фото: Суспільне Запоріжжя

П'ятдесят два дні в підвалі під обстрілами та тридцять три дні в облозі провела Анастасія Гармаш з села П’ятихатки Василівського району разом з 4 дітьми, мамою та бабусею. Декілька разів вони намагалися виїхати до Запоріжжя, але окупанти не пропускали. Врешті родині Гармашів вдалося дістатися до обласного центру.

З родиною поспілкувалися журналісти Суспільного Запоріжжя.

В Анастасії Гармаш четверо дітей: найстаршій Діані — дев’ять років, найменшій Іванні — майже два. Жінка згадує, перший снаряд впав на її подвір'я у селі П’ятихатки Василівського району 28 лютого:

“Спочатку був один постріл, в нас вікна посипалися, другий постріл в авто. Вони цілих 33 дні тримали в облозі село, до нас не могла приїхати "гуманітарка", не можна було виїжджати. Страшно було ходити навіть. Вони їздили, мародерили. Я виїхала, там залишилося все. Ми просили небайдужих приглянути, але прийшли “освободители” і звільнили від усього”.

17 квітня родині Гармашів допомогли евакуюватися приватними автівками до Запоріжжя. Їхали через заміноване окупантами поле. В логістичному хабі для переселенців оглянули дітей, надали гуманітарну допомогу і проконсультували.

Зараз жінка винаймає будинок та вже записала дітей до школи й дитсадка:

“Було пекло там. Діти кожного шороху і досі бояться. Дуже страшно. Коли грім гримить, коли різкі звуки, сильний шум, вони питають: “Мама, а що нам робити, бігти в підвал? Мама, нам страшно. Мамо, я боюся”. В них досі лишився інстинкт, їм треба одразу ховатися, одразу присісти”.

Повертатися додому Анастасія Гармаш поки не планує, каже, що немає куди.

Читайте також: "Ми тримались 71 день", — історія спортивної сім'ї, що виїхала з постійно обстрілюваного Оріхова до Запоріжжя

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного