"Джава любить їсти троянди": як на Вінниччині у сімʼї лісівника живе врятоване дитинча козулі

Дитинча козулі, яке живе у людей. Фото: Суспільне Вінниця

Дитинча козулі європейської третій тиждень живе у сімʼї тульчинського лісівника. Тварину підібрали із пораненою лапкою. Травма була така, з якою у дикій природі козуленя б не вижило. Тварину пролікували та дали імʼя — Джава, розповів Суспільному мисливствознавець Олександр Коперсак.

Чоловік каже, що в лісі тварину з пораненою лапкою знайшов його син. Вирішили не лишати, бо могло не вижити. За лікування дитинчати козулі одразу ж взялась дружина.

Щось жінка зробила. Промивала заливала, компреси з антибіотиком. Жінка — медик, то вона розуміє”, — каже Олександр Коперсак.

Суспільне Вінниця

Син назвав козуленя Джавеліном, бо спочатку думали, що дівчинка.

Привезли, сказали Джавеліна, але подивився, то кажу, що це Байрактар. Син каже “Ні, буде Джава”, — розповідає чоловік.

Суспільне Вінниця

Годують тварину кожних три години. Між харчуваннями — легкі перекуси на сусідських клумбах.

Молочко козяче пʼє, кашу манну. Пасеться трохи. Джава любить їсти троянди. Манку варимо і козиним молоком розмішуємо. Троянди їсть. Пелюстки їсть. Хороший хлопчик. Видно пахнуть добре”, — каже Олександр Коперсак.

Суспільне Вінниця

Після годування — прогулянка. Йдуть великою компанією: разом з Джавіком два коти та старенька собака Муська, яка козулю охороняє та не дає нікому гладити.

Суспільне Вінниця

Сусіди попри подекуди обскубані клумби такому мешканцю лише радіють, каже Олександр Коперсак.

За кілька тижнів Джавік набрав більше половини своєї ваги, каже чоловік. Тварину балує, як малу дитину. Щоранку вигулює та пригощає смаколиками. І в дику природу вже випустити не зможе. Хіба у вольєр для напіввільного утримання диких тварин площею 40 гектарів.

Суспільне Вінниця

У дикій природі він не виживе. Він людей не боїться. Його на полюванні вбʼють. Підросте, то десь випустимо. У нас є вольєр в Журавлівці”, — каже мисливствознавець.

Суспільне Вінниця

Але підбирати тварин у дикій природі, якщо немає загрози їхньому життю, чоловік категорично не радить. Адже там, де виріс, і зі своїм стадом тварині безпечніше і краще.

Читайте також

  • Лама та оленята: поповнення у вінницькому зоопарку
  • "Фазани, голуби та декоративні кури": як працює орнітологічний центр у школі на Вінниччині