"Щасливі бачити їх очі" — представниці Асоціації родин захисників "Азовсталі" прокоментували повернення бійців з полону

Евакуація людей з "Азовсталі". 17 травня 2022 р. Фото: АР

Представниці Асоціації родин захисників "Азовсталі" Тетяна Харько та Катерина Попова прокоментували звільнення перших військовослужбовців, що захищали "Азовсталь": 43 бійців "Азову" повернулися додому в межах обміну полоненими, що відбувся сьогодні 29 червня.

"Дуже велике щастя бачити їх посмішки, бачити їх очі. Ми чекаємо абсолютно кожного захисника", — сказала Тетяна Харько, чий брат також наразі перебуває в російському полоні.

Катерина Попова водночас наголосила, що асоціація працюватиме доти, доки останній захисник не повернеться додому "живий та неушкоджений".

Що відомо

  • В ході найбільшого з початку війни обміну, що відбувся 29 червня, з полону визволено 144 захисники України. Зі 144 звільнених – 95 оборонців "Азовсталі". Серед них – 43 військовослужбовці полку "Азов".
  • 20 червня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що захисники “Азовсталі”, які потрапили у полон росіян, — живі. Водночас, в яких умовах їх утримують, невідомо.
  • 6 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь".
  • 4 червня міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що українські розвідники підтримують зв’язок із полоненими бійцями полку "Азов".
  • 16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали.
  • Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.

Читайте також

"Розвідка все бачить": керівник ГУР розповів про ситуацію на сході та обмін полоненими

"Нагадує концтабір": Тайра розповіла про умови утримання в російському полоні

"Брудні, голодні, в антисанітарії", — мама азовця з Вінниці закликає звільнити сина з полону

Мати морпіха, який сказав фразу про "русский корабль", розповіла про сина

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу