Зі шкільної бібліотеки луцького ліцею вилучають російську літературу

Фото: Суспільне Луцьк

Книги російських авторів прибрали із книжкових полиць шкільної бібліотеки луцького ліцею № 21. Зараз вони зберігаються у сховищі, – розповіла Суспільному завідувачка книгозбірні Алла Камінська.

На місці вилучених книг планують розмістити українську літературу.

"Приблизно третя частина книжкового фонду художньої літератури – це російські видання, але не лише російських авторів, а російськомовні. Їх всі знають – Пушкін, Лєрмонтов, Булгаков, Єсенін, Купрін", – каже Алла Камінська.

Бібліотекарка Луцького ліцею № 21 Алла Камінська. Фото: Суспільне Луцьк

Додає: згідно з програмою учні змушені були читати цих авторів російською мовою, адже аналогів українською немає.

Ці книги спишуть. Це означає, що російська література утилізується, а згодом здасться в макулатуру. У школі планують залишити по два-три примірники книг російських класиків для наукових робіт.

У кабінеті зарубіжної літератури Луцького ліцею № 21 раніше на стіні висів портрет російського поета Олександра Пушкіна — зараз тут порожнє місце. За словами учительки Тетяни Коцюби, йому шукають заміну.

У кабінеті зарубіжної літератури зняли портрет Олександра Пушкіна. Фото: Суспільне Луцьк

Зарубіжну літературу у ліцеї діти вивчають з п'ятого по 11-ий клас. Навчальна програма, зі слів вчительки, змінилася за останні роки, у старших класах школярі мають дві години щотижня.

"Зарубіжна література виконує безліч функцій і одна з яких – естетична. Як ми можемо донести до дітей, що російська поезія, це класно? Діти лишилися без даху над головою чи змушені були емігрувати, чи, скажімо, залишилися сиротами. Цим ми повторно їх травмуємо психологічно", – говорить Тетяна Коцюба.

Вчителька зарубіжної літератури Луцького ліцею № 21 Тетяна Коцюба. Фото: Суспільне Луцьк

Дев'ятикласник Вадим Дмитрук каже, що востаннє за шкільною програмою читав твір російською мовою Михайла Булгакова "Собаче серце". Школяр говорить: якби був аналог українською, то взяв би його в бібліотеці.

У Міністерстві освіти та науки України з квітня працюють спеціальні групи фахівців над новою програмою зарубіжної літератури. Які твори вилучать із програми та на які замінять – стане відомо після затвердження нової програми курсу.

Що відомо

  • 13 червня робоча група Міністерства освіти й науки з оновлення змісту навчальних програм для загальноосвітньої школи ухвалила рішення щодо вилучення творів російських та радянських авторів із програми зарубіжної літератури. Але усе це лише рекомендації — тепер міністерство має з ними ознайомитися і вирішити, чи оновлювати навчальні програми.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Вибір редакції