Як врятувати потопельника: майстер-клас від черкаських рятувальників

Суспільне Черкаси

У Черкасах рятувальники навчали містян надавати першу допомогу людині, яка тоне. Навчання організували на березі Дніпра, де показали містянам, як витягати людину з води та як надавати їм першу допомогу.

Відвідали майстер-клас журналісти Суспільного.

Зі слів фельдшера-рятувальника Олександра Перевізника, на порятунок потопельника є три хвилини. Аби показати містянам, як усе правильно зробити, організували близьку до реальних подій ситуацію. Людина, яка купалася, почала кричати і "тонути".

Суспільне Черкаси

Фельдшер пояснив: помітити того, хто тоне, не складно. Головне – звертати увагу на рухи:

"Людина махає руками. Кажуть, що тонуть тихо і через це багато хто цього не помічає. Людина вибивається із сил і тоді на воді тримається дві чи три хвилини, потім поступово іде на дно".

Суспільне Черкаси

Коли людина, яка за легендою, тоне, подає знаки, що не може втриматись на воді, до неї пливе водолаз.

"Підпливає до неї зі спини, витягує. Треба оглянути, дихає людина чи ні. Якщо ні – надавати першу допомогу", – пояснив Олександр Перевізник.

Він і показував відпочивальникам, як це робити:

"Ставимо руку, іншу – в «замок» і робимо 30 натискань".

Дванадцятирічна Анна розповіла: за її безпекою біля водойми стежить мама.

"Мама дивиться, щоб я не втонула. Я знаю, що не можна плавати дуже далеко і плавати на матраці, бо можна втонути", – зазначила дівчина.

Суспільне Черкаси

Черкащанка Тетяна розповіла: колись і її рятували з води. Тепер вона сама хоче навчитись допомагати іншим:

"Я сама колись тонула. Мені тоді допомогли рятувальники. Я сама ніколи не пробувала такого робити. Прийшла спеціально подивитися. Зараз є інтернет, ми це все бачимо і знаємо, але мені ніколи не доводилось рятувати когось. Хочеться, щоб так і було, і ніколи не було таких випадків".

Суспільне Черкаси

Аби містяни не забували правила поводження під час відпочинку, їм роздали спеціальні пам’ятки.

Що відомо

  • Зі слів заступника начальника управління запобігання надзвичайних ситуацій Олександра Євпака, із початку купального сезону 2022 року на водоймах Черкащини загинули семеро людей. Торік за цей період було на одну людину більше.
  • "Усього з початку купального сезону було 13 надзвичайних подій на воді. Шістьох людей вдалося врятувати, семеро загинули, серед них одна дитина", – розповів він.
  • Олександр Євпак додав, що у Черкасах облаштовані п'ять пляжів, із них лише три відповідають усім нормам.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також