На Волині готуються до нового навчального року. Яким він буде

На Волині розпочали підготовку до нового навчального року, щоб 1 вересня навчання розпочалось в режимі офлайн, – розповів голова військово-цивільної адміністрації Волині Юрій Погуляйко.

Зокрема обстежують навчальні заклади і облаштовують укриття.

"Маємо кілька основних завдань, які потрібно вирішити у кожному навчальному закладі. Зокрема, це забезпечення якісної системи оповіщення та позначення шляхів евакуації. Повинні бути покажчики руху та таблички, які вказують на місце укриття", – каже Юрій Погуляйко.

Очне навчання можливе за наявності укриття в школі, або в безпосередній близькості до неї. Юрій Погуляйко зазначив, що вони мають бути розраховані на всіх учнів та педагогів, тому можливо навчання буде організоване у кілька змін. Також мають бути створенні запаси води та медикаментів.

"На початку навчального року для персоналу та учнів будуть організовані спеціальні тренування, щоб вони знали, як діяти у разі тривоги. У випадку сирени освітній процес буде перерваний та, за можливості, продовжений в укритті, – говорить Юрій Погуляйко.

Відповідальність за стан укриття покладається на засновника та керівника закладу.

Деяким школам, каже голова ОВА, на Волині не рекомендуватимуть розпочинати очне навчання. Також це стосуватиметься шкіл, які знаходяться у 50-ти кілометровій зоні від українсько-білоруського кордону.

Кожну школу оглядатиме спеціальна комісія разом з працівниками Державної служби надзвичайних ситуацій Волині та робити відповідні висновки щодо її роботи в режимі онлайн чи офлайн.

Що відомо

  • З початку запровадження в Україні воєнного стану в загальноосвітніх закладах та дитсадках Волині навчання.
  • З 14 березня на Волині відновили навчання за змішаною формою.
  • Через воєнний стан цього року у Луцьку не проводили урочисті шкільні лінійки. Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" на Суспільне Волинь 4 червня розповів керівник міського департаменту освіти Віталій Бондар.
  • У луцькій школі № 2 розпочалися роботи з облаштування укриття. Його ремонтують, аби з нового навчального року діти могли вчитися очно та під час повітряних тривог перебували у комфортних умовах.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного