У Чернігові не продовжать “Облтеплокомуненерго” договір оренди

Фото: Суспільне Чернігів

Договір оренди цілісного майнового комплексу, яким наразі користується "Облтеплокомуненерго" у Чернігові, продовжувати не будуть. Закінчується він наприкінці грудня цього року. Про це на засіданні виконкому сказав міський голова Владислав Атрошенко. За його словами, майновий комплекс передадуть в управління Фонду комунального майна.

"Після проходження цієї процедури, передачі цілісного майнового комплексу "ТЕЦ" в управління комунального майна, наступне буде "Облтеплокомуненерго". З метою, там, де це технічно можливо, об’єднання тепломереж, з метою далі дуже вірогідного відокремлення транспортної магістралі і виокремлення в окреме комунальне підприємство як балансоутримувача теплової магістралі, і окремо буде генерація".

Владислав Атрошенко сказав, що така модель – два комунальних підприємства, одне з яких займатиметься теплогенерацією, а інше буде балансоутримувачем мереж – дасть змогу залучати закордонні інвестиції. Як розповів керівник Фонду комунального майна міськради Олексій Єпінін, на сесію, що буде в наступному місяці, виноситимуть питання про припинення договору оренди для "ОТКЕ". Якщо депутати це погодять, то у вересні розпочнеться процес повернення цілісного майнового комплексу.

"Будуть проведені заходи, пов’язані спочатку з інвентаризацією всього майна, оцінкою цього майна і послідуючою передачею на баланс для господарського відання новому комунальному підприємству".

Нагадаємо, 38 котелень у Чернігові, обладнання та мережі були в оренді “Облтеплокомуненерго” з середини 1990-х років. Останні роки підприємство сплачувало за це в бюджет міста близько 12 мільйонів гривень на рік, розповів Суспільному заступник міського голови Віктор Геращенко. Владислав Атрошенко сказав, що зараз готуються до опалювального сезону як "ТЕЦ", так і "ОТКЕ". Зокрема, аби пришвидшити закупівлю нового обладнання для "ТЕЦ", на виконкомі погодили проєкт Програми відновлення єдиного майнового комплексу комунального енергогенерувального підприємства "Чернігівська ТЕЦ".

"Ми даємо можливість не комунальному підприємству купувати запасні частини, а виконкому Чернігівської міської ради. Щоби пришвидшити, щоби вже зараз заключати контракти на постачання трансформаторів, на постачання всіх технологічно необхідних комплектуючих", – говорить міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

Придбане обладнання передадуть до Фонду комунального майна, а він, своєю чергою, приєднає ці закупки до цілісного майнового комплексу. Далі все закуплене перейде в комунальне підприємство, яке збираються створити на найближчій сесії.

Читайте також:

Близько 10 мільярдів: екологи підрахували шкоду довкіллю від бомбардувань та обстрілів на Чернігівщині

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!