У Запоріжжі шелтер для переселенців прийняв понад 600 людей з початку збройної агресії РФ

Фото: Суспільне Запоріжжя

Отримати гуманітарну допомогу та тимчасовий прихисток переселенці можуть в одному із шелтерівВід англійського "shelter" - прихисток, укриття. Запоріжжя. За час його існування цією можливістю скористалися понад 600 українців з Харкова, Маріуполя, Запорізької й Донецької областей.

Аби дістати ліки матері, хворій на цукровий діабет, переселенець Дмитро три дні йшов пішки до Запоріжжя з села Мала Білозе́рка Василівського району. У дорогу він взяв із собою лише наплічник, документи та два бутерброди.

"Вийшов з дому я 2 березня, а сюди прийшов майже 5-го. Троє суток я йшов. Найважче було, коли потрапив під обстріл під Кам'янським, там не було блокпостів, там бої йшли. Сюди прийшов, інсулін отримав, з волонтерами передав, а мене вже не випустили звідси, адже я військовозобов'язаний", - каже Дмитро.

Дмитро. Фото: Суспільне Запоріжжя

Після того, як у його рідне село зайшли російські військові, життя там зупинилося – каже Дмитро.

"Магазини не працюють, нічого ніде не працює. Морок. Немає ні аптек, ні медикаментів, ні харчування ніякого – взагалі там немає нічого. Я передавав все, що міг, тут купував на останні гроші з волонтерами, передавав починаючи від бинтів і завершуючи інсуліном", - каже він.

Мешканець шелтеру Андрій останні п’ять років жив та працював у Києві, там його збила машина. Напередодні повномасштабного вторгнення Андрій переїхав до Поліг, щоб відновитися після отриманих травм. Окупацію згадує з сумом.

Андрій. Фото: Суспільне Запоріжжя

"До мирного населення ставляться по-різному, не всі лояльні. Тримають ніби як у полоні, там на декілька днів затримали: чи п'яний йшов додому чи ще щось. Там поки посидиш, тут протверезієш. Там – давай іди окопи рий. Ніхто нікого ніколи не відпускає нікуди. Там тиждень чи скільки прокопав – раз, і прогнали", - каже чоловік.

Перші переселенці оселились у шелтері 23 березня — каже голова громадської організації "Захист жінок України" Любов Кінчевська. Тут у кожного є своє ліжко, переселенцям видають їжу, яку вони можуть приготувати на кухні.

Любов Кінчевська. Фото: Суспільне Запоріжжя

"До війни у нас був проєкт створити громадську приймальню і нам під цей проєкт виділили приміщення в позику. Коли 24 числа відбулися такі події, а потім з'явилися біженці, постало питання, як може існувати приміщення, якщо наша організація максимально хоче допомогти цим людям", - каже вона.

Фото: Суспільне Запоріжжя

"Після першого візиту, ми зрозуміли, що тут наша допомога актуальна і необхідна. Ми за умовних півтора місяця передали до шелтера бойлер, мікрохвильовку, обладнали спільними ліжками, матрацами, постільною білизною", - каже Катерина Сиваш, спеціалістка з комунікації благодійного фонду "Карітас Запоріжжя".

Катерина Сиваш. Фото: Суспільне Запоріжжя

У шелтері одночасно можуть проживати 25 людей. Залишатися тут переселенцям дозволяють до двох тижнів.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного