На Харківщині психолог під час війни проводить сеанси каністерапії для дітей

Психолог Петро Полященко разом із собакою Радою допомагає дітям на Харківщині. Фото: Суспільне Харків

Харківський психолог Петро Полященко разом із собакою-терапевтом Радою надає допомогу дітям, які стали свідками бойових дій. Фахівець відвідав Яковлівку, на яку в березні російська армія скинула авіабомби.

Раді — п’ять років, для роботи з дітьми лабрадор витримав перевірку на стресостійкість та вивчив основні команди, розповів Суспільному Полященко.

"Спілкування з собакою, спілкування між собою біля собаки, це все дає позитивні емоції. Це показує, що під час війни є місце добру, спілкуванню, емоціям, радості, що є місце для дружби та любові. І саме ці добрі наміри стосовно себе та інших наближають нас до перемоги", — розповідає психолог.

Психолог Петро Полященко разом із собакою Радою допомагає дітям на Харківщині. Фото: Суспільне Харків

На початку березня Яковлівка зазнала авіанальоту. За словами старости Тетяни Анголової, четверо людей загинули. Бомби пошкодили або знищили половину будинків у селі.

У місцевої жительки Юлії Рохмаїл осколками розбило дах будинку. Із сином та дочкою жінка була всередині.

"Вони [діти] боялися виходити навіть просто з льоху на вулицю, слухати це все кожен день. Спілкування з собакою на емоційному рівні якось заспокоює дітей. Нехай поспілкуються", — каже жінка.

Ольга Рудакова привела поспілкуватися із Радою 9-річного сина і 3-річну доньку.

"Страшне забувається, перекривається гарними, позитивними емоціями. Я сподіваюся, так і буде. Зараз ми, звичайно, обмежені. Ми не можемо їх нікуди вивести — ні до парків, ні до кінотеатрів, тому зараз цього дійсно не вистачає", — говорить жінка.

Наступного тижня психолог із лабрадором планує відвідати інші села поблизу Харкова.

Читайте також

В Ужгороді волонтери з Угорщини провели майстер-клас з тактичної медицини

У Харкові тренери-волонтери безплатно навчають дітей футболу

У Харкові волонтери допомагають власникам зруйнованих обстрілами квартир