Російські військові отримують зарплати за війну в Україні через "Газпромбанк" — Схеми

Доповнено
Фото: пресслужба Газпромбанку

Єдиний великий російський банк, який досі уникнув західних санкцій – це "Газпромбанк". На його рахунки надходить сплата від європейських країн за російський газ та нафту, а також через нього Міністерство оборони РФ виплачує зарплатню та "бойові доплати" російським військовим, які воюють проти України.

Журналісти "Схем" встановили, що військовослужбовці з різних військових частин РФ наразі отримують в "Газпромбанку" гроші за участь у бойових діях та довели системність цієї співпраці банку з командуванням російської армії.

Найбільш раннє підтвердження того, що російські військові отримують зарплату через "Газпромбанк", датується 2015 роком. 2016 року Газпромбанк у своєму звіті повідомляв про випуск банківської картки з логотипом Армія Росії.

У 2017-му на інтернет-форумі матерів військовослужбовців 27-ї окремої мотострілецької бригади одна з жінок скаржилася на складнощі з грошовими переказами з картки Газпромбанку.

На системність співробітництва цього банку з Міноборони РФ вказує стаття від 2020 року про видачу зарплатної картки Газпромбанку військовослужбовцям. Наступного року банк також поінформував про можливість виплати зарплати російським солдатам.

Також журналістам вдалося ідентифікувати деяких учасниць форуму та їхніх чоловіків у соцмережах та знайти докази присутності їх в Україні під час повномасштабного вторгнення.

"Газпромбанк" є одним із трьох найбільших російських банків. Відносно двох інших — "Ощадбанку" та "ВТБ" і ще щодо десятка російських фінустанов Євросоюз та Америка наклали суворі санкції.

Водночас щодо "Газпромбанку" запровадили лише секторальні санкції, які не мали істотного впливу на його операційну діяльність. За оцінкою експертів, вони мають косметичний характер.

Згодом міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Захід відключити російський "Газпромбанк" від міжнародної системи SWIFT.

"Російський банк використовується як для отримання європейських платежів за газ і нафту, так і для виплати платні російським військам, які ведуть агресивну війну проти України. Яка іронія. Банк повинен бути підданий санкціям і відключений від SWIFT", — написав міністр у Twitter, посилаючись на розслідування "Схем".

Війна. Усі останні новини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу