Україна здобула повну квоту в жіночих стрибках у висоту на чемпіонат світу, але відбір пройшли ще більше українок

Українські стрибунки у висоту з прапором, фото: European Athletics

Це єдиний вид спорту з таким показником в України.

Відбірковий період на чемпіонат світу-2022 з легкої атлетики завершено. За підсумками відбору буде сформований остаточний список учасників головного змагання з легкої атлетики у 2022 році. Для потрапляння на ЧС-2022 атлетам потрібно було або отримати пряму путівку (чинні чемпіони та переможці Діамантової ліги), або виконати норматив, або пройти на місця, що залишилися, за світовим рейтингом.

За попередніми підрахунками, Україна здобула 30 ліцензій на чемпіонат світу. Ймовірно, усі не будуть використані. Найбільша кількість ліцензій у конкретній дисципліні - у стрибках у висоту: 3 - у жінок, 2 - у чоловіків.

Суспільне Спорт - ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з легкої атлетики в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт з 15 по 24 липня.

У чоловіків за рейтингом відібралися Андрій Проценко та Олег Дорощук. А в жінок норматив виконали Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Юлія Левченко.

При цьому склад жіночої збірної України на чемпіонат світу міг бути значно більшим - за рейтингом на турнір відібралися ще три атлетки. Це Катерина Табашник, Оксана Окунєва та Юлія Чумаченко.

Однак на чемпіонаті світу є ліміт - не більше трьохМоже бути чотири, якщо один атлет відібрався як чинний чемпіон, тоді він іде поза національною квотою. представників однієї країни у дисципліні. Саме тому хоч номінально шість українок проходили за критеріями відбору, заявити на турнір Україна може лише трьох.

Дивіться також: Ярослава Магучіх оновила найкращий результат сезону в світі у стрибках у висоту: відео

То хто з українок змагатиметься на чемпіонаті світу?

Сформувати трійку учасниць чемпіонату світу мав би чемпіонат України - призери національної першості потрапляли в заявку команду за правилами внутрішнього відбору. Утім, через повномасштабну війну Росії проти України національні змагання не проводяться.

Відтак, ФЛАУ внесла змін до критеріїв відбору та формування складу національної команди: перевага надаватиметься тим, хто виконав норматив, а також займає найвищі позиції у світовому рейтингу.

Офіційний склад України ще не затверджений, але найімовірніше на чемпіонат світу потраплять Магучіх, Геращенко та Левченко. Ця трійка стрибунок, що виконала норматив і йде у топ-3 світового рейтингу серед українок.

А чи спортсмени з інших країн теж перевиконали квоту?

Саме у жіночих стрибках у висоту - ні. Лише українки могли здобути більше місць на чемпіонаті світу.

Щодо інших технічнихСтрибки, метання та штовхання. (не бігових) дисциплін, то майже усюди поза складом на ЧС-2022 залишаться представники США. Атлети з цієї країни у десяти технічних дисциплінах могли б заявити більше, ніж дозволяє квота.

  • Дисципліни, де США брало більше місць, ніж дозволяє квота: жінки - стрибки з жердиною, стрибки у довжину, штовхання ядра, метання молота; чоловіки - стрибки у висоту, стрибки з жердиною, стрибки у довжину, потрійний стрибок, штовхання ядра, метання диска.
  • Інші країні, що могли здобути більше місць, ніж дозволяє квота: Україна - +3 у стрибках у висоту жіночих, Франція - +3 у стрибках з жердиною чоловічих та +1 у чоловічому потрійному стрибку, Польща - +1 у жіночому метанні молота, Німеччина - +1 у штовханні ядра жіночому, Ямайка - +1 у чоловічому метанні диска.

Що відомо

  • ЧС-2022 з легкої атлетики відбудеться в американському Юджині з 15 по 24 липня. Пряма трансляція усіх змагань - наживо на Суспільне Спорт.
  • Ярослава Магучіх є лідеркою сезону: єдина атлетка, що стрибала на 2 метри та вище. Її найкращий показник - 2.03 м у цьому сезоні.
  • Максимальну квоту в жіночих стрибках у висоту на ЧС-2022 використають Україна, Велика Британія та США. А усього на змаганнях мають змагатися атлетки з 21-ї різної країни (32 квоти розіграно).