У Сан-Франциско залишать мурал українського художника з Маріуполя

Фото: Eric Risberg/Associated Press

У Сан-Франциско не будуть демонтувати фрески із Джорджем Вашингтоном авторства українського художника з місцевої школи, яка має ім’я першого президента США. Міська освітня рада скасувала своє ж рішення 2019 року, після того, як взимку замінили увесь її склад. Про це повідомляє The New York Times.

Серію фресок під назвою "Життя Вашингтона" створив у 1934-му український художник Віктор Арнаутов. Вона розповідає про життєвий шлях першого американського президента, але на одній із фресок Вашингтон стоїть над трупом індіанця. Саме це стало приводом для занепокоєння активістів та батьків деяких учнів.

Тоді ж у 2019 понад 400 науковців та викладачів заступилися за збереження зображень, зазначивши, що знищення унікальних фресок є еквівалентом спалення книг. "Ці фрески Нового курсу мають естетичне та історичне значення самі по собі. Учні школи лише виграють, якщо будуть бачити їх на власні очі та зможуть зробити власні висновки", — сказала історикиня мистецтва Мішель Богарт, яка виступала за збереження муралу.

Віктор Арнаутов був учнем мексиканського художника Дієго Рівери. Він народився в селі нинішньої Дніпропетровської області, потім жив у Маріуполі, де закінчив гімназію. У 1915 році виїхав з України. У Мексиці Арнаутов спочатку допомагав Рівері замішувати фарби, потім створював деякі деталі полотен, а невдовзі став правою рукою художника.

У Сан-Франциско залишать мурал українського художника з Маріуполя. Фото: hmarochos.kiev.ua

Більше про українських митців за кордоном

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!