У Запоріжжі влаштували дитяче свято напередодні Дня Конституції України

Фото: Суспільне Запоріжжя

Свято для 200 маленьких запоріжців та дітей із родин вимушених переселенців влаштували сьогодні, 27 червня, в Запорізькому обласному Центрі молоді.

Організатори заходу — Благодійний Фонд “Карітас”, місцеві громадські організації та митці — запропонували малечі різноманітні ігри, конкурси й розваги. Свято приурочили до Дня Конституції, що відзначатимуть в Україні завтра, 28-го червня.

"Важливо у такий час дати можливість дітям відволіктися від сумних обставин і подарувати їм трішки звичайного щасливого дитинства. Сьогодні на дітей чекають веселі квести, ігри, цікаві конкурси, подарунки та сюрпризи від наших партнерів", - каже Юлія Рощукіна, координаторка центру по роботі з дітьми та молоддю БФ "Карітас".

Юлія Рощукіна. Фото: Суспільне Запоріжжя

Розважальну програму для дітей підготували актори Запорізького театру-лабораторії “VIE”, а також аніматори міських дитячих студій, які на громадських засадах співпрацюють із Благодійним Фондом “Карітас”.

"Подарувати дітям трохи приємних емоцій, спогадів, відчуттів, щоб їх розрадити у такі буремні часи. Будуть і подаруночки для дітей, і лотерея святкова проводитись. Тобто дуже багато цікавинок ми приготували сьогодні", - каже акторка Запорізького театру-лабораторії “VIE” Олена Павлухіна.

Олена Павлухіна. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Сьогодні ми підготували анімаційну програму з танцями й іграми, а також у подарунок всім діткам буде аквагрим. Сьогодні у нас буде патріотична тематика, це буде прапор України", - каже Тетяна Рашевська, керівниця студії "Імперія свят".

Тетяна Рашевська. Фото: Суспільне Запоріжжя

Віолетта називає себе двічі переселенкою. Раніше проживала у Донецьку, потім в невеличкому містечку Українськ Донецької області. Нещодавно разом із донькою переїхали до родичів у Запоріжжя.

"Чоловік залишився там працювати, а ми з дитиною зараз тут знаходимося. Ну, напевно скоро будемо повертатися додому, тому що дуже хочеться. У місті світла немає, води немає, воду дають по годинах. Дуже сильні обстріли. Ми недалеко від Донецька, де Курахово", - каже вона.

Віолетта. Фото: Суспільне Запоріжжя

Два місяці тому втекла від обстрілів молода сім’я з Краматорська. Зупинились у Запоріжжі, потроху обжилися й почали долучатися до його суспільного життя, розповів голова родини Євген.

"Почалися частіше вибухи звучати. Дитина у нас маленька, за неї дуже переживаємо, тому прийшлося виїжджати, щоб вона тут не відчула цього пекла війни", - каже він.

Фото: Суспільне Запоріжжя

Ще на початку вторгнення російських загарбників на територію Запорізької області батьки двох дітей із вадами слуху, забрали їх із інтернату, що розташований у селі Кам’янське, й привезли до Запоріжжя.

"Інтернат зараз розбитий. А тоді, 24-го лютого, нам одразу зателефонували й попросили забрати дітей додому. Зараз проживаємо у передмісті Запоріжжя, в будинку батьків моєї дружини. Приватний будинок. На жаль, у підвалі. Але є город, господарство. Так зараз живемо", - каже Володимир, батько дітей.

Фото: Суспільне Запоріжжя

Центр по роботі з дітьми та молоддю був нещодавно відкритий при Благодійному фонді “Карітас Запоріжжя”. Він надає всебічну допомогу дітям із найбільш соціально вразливих сімей.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram