Бібліотекарі Кетрисанівської громади, що на Кіровоградщині, збирають трав’яні збори для військових

фото Тетяни Ткаченко

Бібліотекарі Кетрисанівської сільської територіальної громади Кіровоградської області започаткували благодійну акцію "Бібліо-сушка", розповіла Суспільному директорка "Публічної бібліотеки" Тетяна Ткаченко. Працівники бібліотек збирають та сушать трав’яні збори для заварювання. Перші сто пакетів передали військовим.

До акції долучилась 31 бібліотека, всі вони розташовані на території громади, розповіла Тетяна Ткаченко. "Ми хотіли започаткувати щось своє. Коли почалася пора збору липи та м'яти подумали, а чому б не сушити такі чаї для військових."

Сушать у приміщеннях клубів. фото Тетяни Ткаченко

Говорить, мають великі площі для сушки трав. "Бібліотеки наші розташовані у приміщеннях клубів, нині там заходи не проводять. Працівники облаштували там місця для сушки".

Збирають липу, м'яту, чебрець, звіробій, жасмин, пелюстки троянд. "Територія у нашій громаді є екологічно чиста, бо машини майже не їздять".

Збирають липу, м'яту, чебрець, звіробій, жасмин. фото Тетяни Ткаченко

Зібрані трави везуть у дитячу бібліотеку Бобринця. Там їх фасують по пакетах. Тетяна Ткаченко говорить, у цьому бібліотекарям допомагають місцеві жителі та школярі.

В майбутньому планують заговляти ягоди: бузину, шипшину тощо.

На кожний пакет прикріплюють інструкцію, в якій вказують назву збору, місце збору та коли саме зібрали. фото Тетяни Ткаченко

Читайте також

  • "Це гідна нагорода". Корабель, названий на честь Героя з Кіровоградщини, отримав відзнаку від Зеленського
  • "Дикий маятник, який бовтається від смутку до горя". Кропивницький етногурт Yelka представив нове відео до пісні
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб