У Сумах презентували книгу Георгія Завгороднього про історію України

Фото: Суспільне Суми

У Сумах презентували книгу Георгія Завгороднього "Возз’єднання Руси з Московією не було! Ніколи!!!." Захід відбувся в міській бібліотеці. Прийшли на нього зо три десятки людей.

Серед тих, хто завітав на презентацію - історики, науковці, письменники. Краєзнавець Анатолій Близнюк каже, що в часи, коли він здобував освіту, історію України та українців спотворювали, перекручували, викладали неправдиво.

"Ця історія пропагується з боку Росії. Ми – це самостійна держава, яка повинна будувати сильну, багату, заможну державу і виховувати покоління, яке буде жити у вільній державі", - вважає він.

За словами краєзнавця Миколи Карпенка, якби українці читали правдиву історію, то ілюзії про братній російський народ не виникало б.

"Золота Орда, вона відпочиває, порівняно з тим, що роблять московські загарбники. Дай Боже, щоб у нас побільше таких творів було, і щоб донести народові нашому, хто він є", - сказав Микола Карпенко.

Фото: Суспільне Суми

Це друга книга Григорія Завгороднього. Докторка філологічних наук Тетяна Беценко згадує презентацію першої книги Георгія Завгороднього, яка теж про історичні події.

"У цей буремний, важкий час, важливим є вихід іншої книги, яка є продовженням попереднього видання. Георгій Завгородній доводить на фактах самобутність української нації, українського народу, української мови", - вважає Тетяна Беценко.

Фото: Суспільне Суми

Автор збирав матеріали для своїх книг усе життя. За фахом Георгій Завгородній – інженер, а вивчення історії Русі-України – його хобі.

"Що ми – руси, українці я знав із дитинства, з ранніх років. І де б я не працював, воно мене цікавило. Воно накопичувалося, і з часом вилилося і тепер його можна дати на суд глядачу", - вважає Завгородній.

Фото: Суспільне Суми

Нині надруковано 100 примірників книги цього автора, їх можна знайти у бібліотеках міста.

Читайте також

  • Історичні міфи і примарні нацисти: про що йдеться в "настільній книзі Путіна".
  • Як в Росії виникла культура мародерства – розповідає історик Андрій Рукас.
  • Книгу Володимира В’ятровича про маловідомі факти історії України презентували в Ужгороді.
  • Розвінчування російських фейків 23 червня.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного