У Чорткові на Тернопільщині пошкоджені будинки обстежували за спрощеною системою

Фото: Чортківська міська рада

Кабмін спростив процедуру обстеження будинків, пошкоджених обстрілами. Про це розповів Суспільному начальник обласного управління містобудування та архітектури Володимир Харченко.

За його словами, якщо раніше пошкоджені внаслідок війни будинки обстежувала лише спеціальна комісія, і цей процес був тривалим, то зараз обстежувати їх можуть органи місцевого самоврядування.

Володимир Харченко, начальник обласного управління містобудування та архітектури. Фото: Тернопільська ОВА

"Органи місцевого самоврядування отримали власні повноваження проводити обстеження й визначати збитки щодо тих об'єктів, які зазнали незначних руйнувань і не потребують детального обстеження. До цього залучатимуть відповідних спеціалістів, які мають досвід у проведенні відновлювальних робіт. Відповідно цією постановою затверджена форма акту, за якою мають оформляти результати таких обстежень".

Володимир Харченко каже, спростили цю процедуру, щоб оперативніше ліквідовувати наслідки обстрілів і швидше відшкодовувати людям збитки. За спрощеною системою працювали в Чорткові.

"Виявлено майже сорок об'єктів тільки житлового призначення, які постраждали в тій чи іншій мірі. На сьогодні за замовленням міської ради чотири об'єкти багатоквартирного житлового будівництва, які зазнали найбільших руйнувань, обстежують фахівці із залученням методів інструментального обстеження. За необхідності залучать і лабораторні дослідження щодо цих об'єктів. Таким чином вирішують, в який спосіб можна допомогти: чи це буде капітальний ремонт, чи реконструкція. Не виключаємо, що окремі будинки взагалі не будуть підлягати відбудові", – сказав Харченко.

Що відомо