Холери немає: якість води у Харкові після вторгнення РФ не змінилася — водоканал

Фахівці перевіряють якість води у Харкові. Фото: Суспільне Харків

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну якість води у мережі Харкова не змінилася. Щодня фахівці проводять близько 20 проб, бактерій холери у зразках не виявляли.

Про це Суспільному розповів начальник санітарно-екологічної служби "Харківводоканалу" Владислав Бучнєв.

Фахівці перевіряють воду з мережі та насосних станцій по всьому Харкову. Вивчають ступінь каламутності, жорсткості, вміст хлору, водню та заліза. Повний аналіз зразків води займає не менше доби.

Фахівці перевіряють якість води у Харкові. Фото: Суспільне Харків

"Ті погодні умови, які існують в Харкові, не дозволяють розвиватися холерному вібріону у воді. Висока температура — понад 37 градусів постійно", — сказав Бучнєв.

Через російські обстріли спеціалісти місяць працювали понаднормово, розповідає виконувачка обов’язків начальника лабораторії Карина Беспалова.

Виконувачка обов’язків начальника лабораторії водоканалу Карина Беспалова. Фото: Суспільне Харків

"Кожного дня з 8:00 було таке, що машини у нас затримувалися у зв’язку з бойовими діями. У нас було так, що, наприклад, у районі П’ятихаток ідуть бої, звичайно, що посилати туди машину не було змоги", — каже Беспалова.

У другий день вторгнення Росії мало не потрапила під обстріл у районі Кінного ринку начальниця фізико-хімічного відділу Світлана Атрощенко. Вона з колегами везла проби з насосної станції до лабораторії.

Фахівці перевіряють якість води у Харкові. Фото: Суспільне Харків

"Машину різко трусонуло, аж смикнуло. Ми трішки злякалися. Доїхали до лабораторії, а потім уже, зокрема, моя дочка надіслала відео, що десь близько ста метрів від місця, де ми були, прилетіла ракета", — розповіла Атрощенко.

Що відомо

  • Харківські комунальники спростували інформацію про наявність холерної палички у воді, яку жителі міста отримують з-під кранів. Неправдива інформація, упевнені у "Харківводоканалі", спрямована на дестабілізацію ситуації.

Читайте також

"Це російські фейки": мер Харкова спростовує чутки і обіцяє швидко повернутися з відрядження

Харків'яни з 1 червня знову мають оплачувати комунальні послуги — міськрада

У Харкові підтопило підвал, у якому від російських обстрілів ховалися до 200 людей

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного