Артефакти війни по частинках. Сумські волонтери розробляють новий проєкт

Суспільне Суми

Продавати по частинках артефакти війни. Співкерівник "Першого сумського гуманітарного штабу" Андрій Логвин розказав: такий проєкт планує реалізувати найближчим часом.

Продавати артефакти з російсько-української війни, кошти ж від продажу залучати на допомогу тим, хто її потребує. Такий проєкт планує реалізувати співкерівник "Першого сумського гуманітарного штабу" Андрій Логвин. Додає — розповсюдити проєкт допоможуть фонди з Європи, Сполучених Штатів та Канади.

Суспільне Суми

"Ми маємо якийсь артефакт. Це може бути гармата, танк або ще щось інше, частинка ракети якась. Ми робимо 3D сканування, розбиваємо це все на маленькі частинки по 100-200 грамів. Кожна частинка має свій номер. І це вже стає колекцією", — розповідає Андрій Логвин. "Ми знімаємо відео, де був той, хто загинув, хто не загинув, як це все було, пишемо історію і робимо з цього колекцію. І ще робимо колекцію в NFT, це – VR-простір. Людина може задонатити кошти і отримати частинку. І по світу ми будемо розсилати ці частинки".

Суспільне Суми

На даному етапі склали план проєкту, ведуться перемовини з партнерами, каже Андрій. Також розробляють створення інклюзивного простору для людей з інвалідністю. "У нас з’являється все більше й більше батьків з інклюзією. Тобто, коли батько, наприклад, прийде з війни і у нього немає руки, або ноги. Для того, щоб він міг добре спілкуватися зі своїми дітьми, повинні бути спеціальні місця. Наприклад, де вони зможуть пограти на інструментах, помалювати. Якщо це гойдалки, то це для дітей, але, можливо, й для дорослих. У мене немало знайомих, котрі з війни прийшли фізично тілом, але не прийшли свідомістю. І для того, щоб ці люди могли прийти свідомістю – це один з проєктів", — додав Андрій Логвин.

Працівники штабу й до цього реалізовували кілька проєктів. Один з них – "Перший сумський велоштаб": молодь на власних велосипедах розвозить пакунки з гуманітарною допомогою самотнім літнім людям, тим, хто не може самостійно пересуватися містом. З початку повномасштабного вторгнення розвезли понад 3,5 тисячі таких пакунків.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram