Скасування прохідного бар'єра на медичні спеціальності. Яка ситуація у Львові

Суспільне Львів

Міністерство охорони здоров’я скасувало прохідний бар’єр для вступу на медичні спеціальності. Таке спрощення буде діяти на період воєнного часу. Цьогоріч абітурієнтам, які вступають у медичні ВНЗ, необов’язково отримувати мінімум 150 балів на ЗНО, а вступникам на спеціальність фармацевтів – 130. Суспільне дізнавалося, яка зараз ситуація у Львові.

Зміна предметів та мультипредметний тест у 2022 році

Абітурієнтка Юлія Саврун готується до вступу у Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. Зараз дівчина з репетиторами готується до мультитесту.

"Упродовж року я готувала предмети біологію і хімію. Хоча десь в листопаді я ще про біологію нічого не знала, бо готувала математику і хімію. Потім помінялось, що не треба біологію. А потім почалось таке, що і біологію непотрібно, треба історію і українську", — каже абітурієнтка Юлія Саврун.

Львівський медичний університет. Суспільне Львів

Університет визначатиме мінімальну кількість балів зі вступних випробувань

У Міністерстві охорони здоров’я знизили прохідний бал для вступу на медичні спеціальності. Для вступу на спеціальності "Медицину" та "Педіатрію" непотрібно набирати 150 балів, а на "Фармацію" — не обов'язково мати 130.

Також у правилах приймання кожен університет самостійно визначатиме мінімальне значення кількості балів зі вступних випробувань, але не нижче 100 балів. У Міністерстві освіти України кажуть, що це ініціатива виключно МОЗ, яке керує 15 медичними університетами та двома академіями.

"Заклади Міністерства охорони здоров’я вийшли з такою тезою, що якщо в цьому році нема загального тесту по біології, тоді давайте будемо набирати всіх студентів, без релевантних засобів, які зможуть оцінити рівень підготовки, або ж складати цей тест та здобувати вищу освіту", — каже заступник Міністра освіти України Андрій Вітренко.

У МОЗ відзначають, що причиною скасування прохідного бар'єра для вступу на медичні спеціальності стало те, що через пандемію та війну випускники не мали змоги якісно підготуватися до вступу.

"Нововведення нічого не змінить", — представник Львівського медичного університету

Львівський медичний університет імені Данила Галицького підпорядковується також Міністерству охорони здоров’я. У закладі готуються до прийому заяв від абітурієнтів. Кажуть, що таке нововведення від МОЗ нічого не змінить у вступній кампанії до їхнього закладу.

"Подивімося на результати попередніх років. Якщо взяти фармацію, коли люди брали участь в конкурсі зі 130 балами. При тому, зарахований (на бюджет) мав 188. Якщо взяти стоматологію, допускали від 150 балів, але зарахований мав 198,9. Не суттєво чи буде він мати сто балів, прохідний бал на бюджет складає 180 балів. На контракт минулого року у нас мінімально зарахований мав 156 балів", — каже відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Кузьмінов.

Скасування прохідного бар'єру на медичні спеціальності. Яка ситуація у Львові. Суспільне Львів

"В Україні дуже потрібні лікарі", — львівський хірург

Нововведення міністерства спричинене потребою медичних працівників в країні, каже Гнат Герич, завідувач Першого хірургічного відділення лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

"В Україні дуже потрібні лікарі, потрібні кваліфіковані лікарі, і їх кількість. Може страждати якість та кваліфікація студентів, але при таких обставинах ВНЗ мають сконцентруватись на компенсації втрати знань в школі внаслідок війни в Україні", — каже Гнат Герич.

Карета швидкої біля львівської лікарні. Червень, 2022. Суспільне Львів

Інтерн Ігор Середа вступав до медичного ВНЗ у 2015 році. На той час для абітурієнтів прохідний бал був 150.

"Мінімальний поріг має бути на рівні 140-150 балів. Медицина непроста наука, потрібно постійно вдосконалюватись", — каже інтерн Ігор Середа.

Що відомо

  • Національний мультипредметний тест замість тестів складатимуть цьогорічні вступники. Тест матиме 60 завдань з трьох предметів: української мови, математики та історії України.
  • Він відбуватиметься онлайн. Відразу після його завершення учасники на екрані бачитимуть свій результат.
  • Суспільне розповідало, які завдання готують для мультипредметного тесту і яку максимальну кількість балів можна набрати.
  • Міносвіти збільшило для випускників шкіл тривалість національного мультипредметного тесту до 120 хвилин. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у Telegram.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного