Стояли в черзі по 6 годин: у Черкасах роздали півтори тисячі пакунків для переселенців

Суспільне Черкаси

Півтори тисячі продуктових наборів роздали для переселенців у Черкасах. Гуманітарну допомогу надала міжнародна доброчинна організація "World Central Kitchen". Її представник Антон Садиков розповів Суспільному: в пакунок для переселенців зібрали найнеобхідніші продукти.

Біля пункту видачі гуманітарної допомоги задовго до початку сформувалася черга. Пані Ольга з Сєвєродонецька прийшла за п’ять годин до початку. Хвилювалася, аби їй вистачило продуктів.

"У мене одна пенсія. Вона вся йде на оренду. Ще допомога ВПО і все", – розповіла жінка.

Пані Ольга з Сєвєродонецька. Суспільне Черкаси

Жителька Херсонської області пані Марина при надії. Її пропустили без черги:

"Я недавно стою, адже вагітних пропускають без черги. Допомога важливо, бо ми не маємо тут житла, а проживаємо на квартирі. Ціни на продукти зросли", – прокоментувала переселенка.

Суспільне Черкаси

Аби отримати гуманітарну допомогу, людям необхідно було зареєструватися онлайн. Потім у них перевіряли всі документи та видавали талони. За талоном одна людина могла отримати 12 кілограмів продуктових наборів.

Суспільне Черкаси

За словами представника доброчинної організації Антона Садикова, набір складається з найнеобхідніших продуктів. Їх має вистачити на тиждень.

"Це макаронні вироби, крупи, борошно олія, заправка для борщу, цукор. Цей набір розрахований на три — чотири людини, приблизно на сім днів", – пояснив він.

Жителька Слов’янська Карина розповіла, щоб отримати пакунок, у черзі простояла шість годин. Втім наповненням задоволена.

"Дуже хороший набір. Ми дякуємо за таку допомогу. Вона актуальна, бо набагато менше витрачаєш на продукти, тому що дають різні крупи. Інколи яйця дають, хліб", – розповіла Карина.

Суспільне Черкаси

На продуктах доводиться економити, тому така допомога нині на вагу золота, сказала харків’янка пані Ольга.

"Треба платити й за комунальні послуги, і за житло, і за ліки. Дякую, що дали такий набір, це велика допомога", – пояснила вона.

У Черкасах ця організація допомагає вперше, розповів її представник Антон Садиков. Їхня місія – нагодувати людей, які опинилися в скрутному становищі, пояснив він.

Представник міжнародної доброчинної організації "World Central Kitchen" Антон Садиков. Суспільне Черкаси

"Коли ми підбирали, що саме класти в набір, то орієнтувалися на те, щоб люди могли приготувати страви, до яких звикли. У нас там є борошно, олія, дріжджі, макарони, крупи", – розповів Антон Садиков.

Суспільне Черкаси

За його словами, "World Central Kitchen" – це американський фонд, йому вже 12 років, він працює в гарячих точках, зокрема, там, де вулкани й підтоплення. Його місія – нагодували людей.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного