Перейменування вулиць Києва. Чи буде враховане голосування в "Київ цифровий" — член експертної комісії

Демонтаж скульптури під "Аркою дружби народів" в Києві. Фото: Тарас Ібрагімов / Суспільне

В додатку "Київ цифровий" закінчилося голосування за перейменування вулиць Києва, міських об'єктів, історичних пам'яток. Понад 6,5 мільйонів киян взяли участь, щоб обрали нові, українські, назви. Але наскільки вони будуть враховані? Отримані результати передали на розгляд експертної комісії. Чому важливо не припиняти процеси дерусифікації та декомунізації в умовах повномасштабної війни? Чи прислухаються експерти до громадської думки?

Про це в ефірі "Українського радіо" розказав член комісії з найменувань при Київському міському голові Павло Островський.

Про перейменування вулиць

Соціологічні досліження показують, що є стійкий і високий запит на дерусифікацію топоніміки, символічного простору, історичних назв. Тому Київська міська рада ухвалила рішення про великий пакет перейменувань вулиць. Ті пропозиції, на які роками чекали кияни, їх підтримали. Ми відходимо від нав'язаних імперськими режимами російських і радянських назв і вшановуємо тих, хто насправді призначений для української історії, для української культури. Для мого покоління це великий плюс. Хоча у старшого покоління буде більше скепсису до цих перейменувань, ніж у молодого.

Чи будуть впливати результати голосування киян на рішення

Є декілька випадків дублювання назв, з ними буде працювати експертна комісія. По більшості об'єктів назви збережуться, тобто ті, які були рекомендовані громадським обговоренням, будуть на першому місці. Окремим пакетом будуть проходити історичні назви, назви історичних місцевостей, те, на що був великий запит киян.

Наскільки швидко будуть впроваджені ці назви — все залежить від депутатського корпусу. Чи знайдуть згоду депутати між собою. Громадськість вже висловилася з цього приводу.

Щодо перейменувань станцій метро

Результати опитування, які було проведено метрополітеном, викликали велику хвилю критики, що цікаво, самими киянами. "Київ цифровий" — це платформа більш надійна, яка заслуговує на довіру (її використовувалася при опитуванні щодо назв вулиць). Ми опитуванні щодо назв станцій метро обрали гугл-форму, до неї багато запитань, зокрема можна було голосувати кілька разів.

Експертна комісія з цих назв винесла вже зовсім інші реакомендації. Наприклад, станцію метро Дружби Народів рекомендують перейменувати на Звіринець, Площу Льва Толстого на площу Старокиївську. Станції Берестейська, Мінська, Героїв Дніпра — комісія рекомендує не перейменовувати.

Що відомо:

  • Наприкінці квітня Київська міська рада почала пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.
  • У застосунку "Київ Цифровий" 15 червня розпочалось електронне голосування за перейменування вулиць столиці, які носять назви, пов’язані з Росією та Білоруссю.
  • Майже 30 тисяч людей проголосували за перейменування київської вулиці на честь загиблого на війні громадського активіста Романа Ратушного.
  • Київський метрополітен 15 квітня розпочав онлайн-питування щодо змін назв 5 станцій столичного метро. Йщлося про нові назви для станцій “Мінська”, “Героїв Дніпра”, “Берестейська”, “Дружби народів” та “Площу Льва Толстого”.
  • 1 травня завершився перший етап збору пропозицій для перейменування 5 станцій київського метрополітену. Свої ідеї подали 18 812 охочих.
  • У Київській міській раді зареєстрований проєкт рішення щодо перейменування станцій метрополітену Києва відповідно до результатів проведених опитувань. Відтак перелік запропонованих перейменувань виглядає наступним чином: "Героїв Дніпра" пропонують змінити на "Героїв України"; "Мінську" — на "Варшавську"; "Берестейську" — на "Бучанську"; "Площу Льва Толстого" — на "Василя Стуса"; "Дружби народів" — на "Ботанічну".

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 120. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу