"Ми бачили все". За два місяці медичним потягом "Лікарів без кордонів" евакуювали понад 600 пацієнтів

Фото: пресслужба МОЗ

За два місяці війни медичним потягом “Лікарів без кордонів” перевезли понад 600 пацієнтів. Про це Суспільному Дніпра повідомив координатор проєкту Ясер Камаледін.

За його словами, людей евакуювали зі сходу України до більш безпечних регіонів.

Пацієнти медичного потягу – це цивільні, які отримали поранення через війну або довго перебували на лікуванні у стаціонарі. Під час поїздки людям надають допомогу лікарі та медсестри.

"Цей потяг унікальний. Він був розроблений спеціально для того, що відбувається тут, в Україні. Треба пам’ятати, що це все ще дуже активний конфлікт. Транспортування великої кількості пацієнтів на великі відстані може бути дуже небезпечним", – розповів координатор.

Лікарка Альбіна Жаркова, яка займається евакуацією пацієнтів, каже: транспортують людей з різними видами поранень, зокрема кульовими та осколковими.

"Ми бачили багато ампутацій, травматичних ампутацій. Багато осколкових поранень черевної порожнини, грудної клітки, черепно-мозкових травм, сильні опіки, які можуть наслідком вибухової травми. Ми бачили все", – розказала вона.

Що відомо

  • «Лікарі без кордонів» – незалежна міжнародна медична гуманітарна організація. Лауреат Нобелівської премії миру 1999 року за гуманітарну діяльність та допомогу постраждалим під час збройних конфліктів, природних і техногенних катастроф.
  • Крім медичної, на Дніпропетровщині «Лікарі без кордонів» надають і психологічну допомогу переселенцям.

Читайте також

"Тут можу бути максимально корисною". Лікарка з Маріуполя, яка евакуювалася на Дніпропетровщину, допомагає переселенцям

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного