Через дві квартири від'єднали весь будинок. У багатоповерхівці Дніпра люди два тижні живуть без газу

Ексклюзивно
Суспільне Дніпро

У Дніпрі жителів багатоквартирного будинку від'єднали від газопостачання. Річ у тім, що в ньому газівники зараз встановлюють лічильники. Через те, що не до всіх квартир є доступ, відімкнули весь будинок.

Мешканці 36 квартир близько двох тижнів живуть без газу, повідомляють журналісти Суспільного, які побували на місці подій.

Галина, мешканка будинку, де два тижні живуть без газу. Суспільне Дніпро

Мешканка будинку Галина каже: вимкнули без попередження.

"Вивісили на під'їзді постанову, в якій було написано, щоб ми надавали можливість увійти та перевіряти, де встановлювати. Внизу була приписка, що дзвонити за цим номером та викликати техніка. Більше нічого", – розказала вона.

Тетяна. Суспільне Дніпро

У сусідньому під'їзді газ вимкнули 20-го червня, розповідає мешканка Тетяна.

"Якби ми знали, то б хоч щось наготували, борщ, ще щось, щоб на довше було. А тепер що, молоко буду пити та хліб. Ну чай ще нагрівач в мене є. Плитку купувати це ж великі гроші, а пенсія яка? " – зауважила жінка.

Відповідь Дніпрогазу

Зараз лічильники встановлюють коштом “Дніпрогазу”. На запит Суспільного на підприємстві відповіли, що будинок відімкнули від газопостачання для виконання зварювальних робіт. Пояснюють: завершити їх не можуть, бо не в усі квартири є доступ.

У Дніпрогазі також повідомляють, що відновлення подачі газу здійснюється після того, як роботи зі встановлення лічильників виконані в повному обсязі.

Коментар юриста

Юрист В'ячеслав Шестіріков такі дії газовиків називає незаконними.

"Жодного слова такого у правилах системи безпеки газопостачання немає. Тобто це фактично спроба обманути й журналістів, і громадян, ввести їх в оману, посилаючись на неіснуючу норму", – сказав він.

Також юрист нагадує, що й за борги вимикати будинок від газопостачання газовики зараз не мають права, бо під час карантину діє заборона на нарахування штрафів і припинення надання житлово-комунальних послуг громадянам. Карантин продовжено до кінця серпня.

Правник радить мешканцям цього будинку звертатися до правоохоронців.

Читайте також

Відновлення міст та спільне удосконалення кордону. Як Польща та Австрія допоможуть відбудувати Україну

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро