Як росли ціни на Рівненщині у травні – дані статистики

Фото: Pixabay

На Рівненщині у травні 2022 року найбільше здорожчала риба, солодощі, соняшникова олія, фрукти та свинина. Водночас дещо знизились ціни на яйця, цукор, масло, яловичину і сало. Про це повідомили на офіційному сайті управління статистики в області. Там зазначили, що індексІндекс інфляції, або, що теж саме, індекс споживчих цін — показник, що характеризує зміни загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Індекс інфляції, за даними Мінфіну, в Україні у травні 2022 склав 102,7 % споживчих цін, у порівнянні з квітнем, в регіоні становив 102,5%, по Україні – 102,7%.

Загалом у травні ціни на продукти та безалкогольні напої зросли на 2,4%.

Найбільше, на 6,9–0,4%, здорожчали продукти перероблення зернових, овочі, риба та продукти з риби, шоколад, безалкогольні напої, кондитерські вироби з цукру, соняшникова олія, фрукти, рис, кондитерські вироби з борошна, свинина, сири, макаронні вироби, сметану, кисломолочна продукція, хліб.

Водночас на 15,6–0,3% подешевшали яйця, цукор, масло, яловичина, сало, м’ясо птиці, молоко.

Алкоголь здорожчав на 3,7%, цигарки – на 1,7%.

Тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,4% внаслідок зростання цін на утримання та ремонт житла на 2,5% та оренду житла – на 0,8%.

У сфері охорони здоров’я ціни знизилися на 0,6%, що обумовлено здешевленням фармацевтичної продукції на 1,3%.

Ціни на транспорт зросли на 9,7% внаслідок здорожчання палива та мастил на 23,8% та проїзду у громадському транспорті – на 3,3%.

У сфері зв’язку ціни збільшились на 1,5%, що пов’язано з подорожчанням телефонного та телефаксового обладнання на 6,3%, поштових послуг – на 2,6%.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter