На вулицях у центрі Житомира нанесуть розмітку зі смугами для громадського транспорту і велосипедистів

Житомир, 22 червня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

На центральних вулицях Житомира нанесуть розмітку зі смугами для громадського транспорту і велосипедистів. Цього тижня розпочнуть з Театральної. Нову розмітку нанесуть на ділянці вулиці від Великої Бердичівської до майдану Перемоги. Про це повідомила пресслужба Житомирської міської ради.

Цього тижня на вулиці Театральній, на ділянці від Великої Бердичівської до майдану Перемоги, наноситимуть нову розмітку.

Житомир, 22 червня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

З 27 червня на цій ділянці запроваджується нова схема організації дорожнього руху. Відтак, від майдану Перемоги до Великої Бердичівської та у зворотньому напрямку наноситимуть смуги руху для громадського транспорту.

"Цими смугами дозволено також рух велосипедистів. На дорозі з такими смугами забороняються рух і зупинка інших транспортних засобів, окрім таксі та велосипедистів", – йдеться у повідомленні.

Житомир, 22 червня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 22 червня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Розділ 17 Правил дорожнього руху України визначає особливості руху на зазначеній ділянці.

Житомир, 22 червня 2022 року. Фото: Житомирська міська рада

У коментарі Суспільному заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук сказав, що в організації дорожнього руху докорінно нічого не змінюється.

"Це був такий пілотний проєкт ще у 2021 році, щоб поєднати смуги руху громадського транспорту та смуги для велосипедистів в одну, – каже Олександр Шевчук. – На зустрічі з велоспільнотою погодили це поєднання. Тому прийняли рішення внести зміни в організацію дорожнього руху і узгодили це з комісією з безпеки дорожнього руху. Розпочинаємо з Театральної, потім – Велика Бердичівська, і в подальшому, після капітального ремонту, Київська. Але вулиця Київська у нас ще в роботі, а Театральна вже заасфальтована, треба наносити розмітку. 22 червня вночі на Театральній вже виставили точки, але дощ завадив продовжити роботи, тому розмітку почнемо наносити у суху погоду".

Житомир, 22 червня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Олександр Шевчук каже, що для автомобілістів нічого не зміниться.

"Парковка й раніше була заборонена на Театральній, однак з обох сторін машини стояли з порушенням, – каже Олександр Шевчук. – А тепер у тій смузі замість знаків з'явиться смуга громадського транспорту, де перевага надаватиметься тролейбусам та автобусам".

"Також у подальшому подібні смуги продовжимо від Театральної по вулиці Велика Бердичівська і до Жуйка. Смуги для громадського та велотранспорту заплановані вздовж Київської до Східної", — сказав Олександр Шевчук.

Читайте також

  • Розриті тротуари та смуга руху без асфальту у центрі Житомира – ремонт вулиці Київської поки не поновлюватимуть.
  • У центрі Житомирі просідає та ламається тротуарна плитка. Хто її ремонтуватиме.
  • З 28 травня у Житомирі почали ремонт вулиці Театральної, яку завершили асфальтувати на початку червня. А в середині червня комунальники почали поточний ремонт вулиці Вітрука в районі Польової.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber