"Поранені, брудні, голодні й злі": частина окупантів Борівщини втекла в ліс

Звільнений Питомник на Дергачівщині, травень 2022 року. Фото: facebook.com/dermiskrada

У село Гороховатка Борівської громади вивели окупантів, які воювали під Ізюмом: частина військових РФ втекла та переховується у лісі від командирів.

Таку інформацію 20 червня оприлюднили у Борівській селищній раді.

"У Гороховатку зайшла велика кількість російських військових, які брали участь у боях під Ізюмом. Звідти вони повернулися поранені, брудні, голодні й злі, з пошкодженою технікою. Розселилися по селу для тимчасової реабілітації. Є інформація, що близько 200 рашистів після заходу в село втекли й переховуються у лісі. Їхні командири організовують пошуки дезертирів", — зазначили у повідомленні.

Однак на Куп'янському напрямку через Борову, Піски-Радьківські у сторону Донецької області йдуть нові колони РФ, повідомили у Борівській громаді.

"Такий самий рух "новобранців" відбувається з Луганської області через Чернещину, Дружелюбівку на Лиман. Частина військ залишається у лісах поблизу села Піски-Радьківські", — йдеться у повідомленні.

Окупанти продовжують заселяти у квартири та будинки борівчан, які тимчасово поїхали, людей, вивезених з Донецької та Луганської областей, кажуть у селищній раді.

На відео Борівська селищна рада показала наслідки перебування окупантів у палаці культури — сміття від їжі, зламані крісла.

Що відомо

  • Борівська громада на Харківщині під окупацією РФ від квітня. Бойові дії на території громади не ведуться. Окупанти поставили на чолі Борової окупанта з Білорусі. Селищна рада повідомляє про те, що в окупантів є проблеми із матеріальним забезпеченням. Російські військові у Радьківському клубі біля Бахтина носять домашній одяг, що був у використанні. З Борівської громади військові РФ вантажівками вивозять врожай. Також російські військові розібрали на запчастини медичний автомобіль Duster, що був закріплений за амбулаторією
  • 28 травня стало відомо, що у громаді російські військові, ймовірно, катують та допитують людей. Також у місцевих підприємців, які не співпрацюють з окупантами, російські військові відбирають бізнес.
  • Жителі Борівської громади виживають завдяки власним запасам. Окупанти змушують людей співпрацювати та збирають персональні дані, повідомили у громаді 15 червня.
  • Окупаційна влада селища Борова намагається знайти та заново встановити демонтований пам’ятник Леніну.