З кулемета по снайперу. Миколаївський військовий проти російського спецпризначенця

Фото: Катерина Лисюк/Суспільне Миколаїв

24 лютого, коли почалось повномасштабне вторгнення Росії на територію України, старший кулеметник військової частини 3039 Національної Гвардії України Олександр зустрів в Миколаєві на чергуванні. Невдовзі йому довелось вступити у двобій з російським снайпером на кілометровій дистанції.

Олександр пригадав, що у перші хвилини була і паніка, і страх, непорозуміння, що робити далі.

"Почув вибухи. Після чого черговий військової частини нам надав команду на озброєння особового складу і вже було зрозуміло, що почалось війна", — сказав Олександр.

Вгамувати емоції професійному військовому не складно, говорить Олександр, країну та рідних треба захищати.

Допомагає воювати та знищувати російських окупантів кулемет Калашнікова 1965 року випуску, з яким Олександр служить з 2019 року.

"Хочу сказати, що це вже як продовження мого тіла. З цією зброєю я споріднився. Я в ній впевнений, так само, як у своїх побратимах", — сказав Олександр.

Старший кулеметник Олександр разом зі своїм кулеметом. Фото: Катерина Лисюк/Суспільне Миколаїв

Впевненість у зброї допомогла Олександру вступити у дуель з російським снайпером та перемогти.

"Підійшов командир зведеного підрозділу і пояснив, що на території підприємства, біля якого ми розташувалися, на трубах відбувається якійсь незрозумілий рух. Попросив мене відпрацювати по тому напрямку. Ну, я поставив кулемет на сошки і відпрацював", — сказав кулеметник.

Як розповів Олександр, він особисто руху на заводі не бачив, допомагав корегувальник, який спостерігав за територією в бінокль.

Умовно заводську конструкцію Олександр порівнює із дев’ятиповерхівкою. В одну людину поцілив з відстані більше кілометра приблизно на дев'ятому поверсі. Другу — дістав на третьому. Вже потім дізналися, що це був снайпер, який встиг зробити кілька поодиноких пострілів.

Героїчною свою влучність не вважає. Звичайна робота, яка наближує перемогу, а на питання про кількість знищених ворогів Олександр відповів: "Дуже замало для перемоги України".

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!