Табірне дитинство у Хмельницькому. Чи працюватимуть цьогоріч літні табори

Фото: Суспільне Хмельницький

Питання роботи двох з восьми дитячих оздоровчих стаціонарних таборів у районах області розглядається цього тижня у Хмельницькому. Табори «Лісову пісню» та «Джерельце» у вівторок обстежила робоча група, члени якої до кінця цього тижня мають надати свої довідки-висновки.

Про це Суспільному розповів заступник директора департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації Вадим Маруняк.

В Хмельницькому цьогоріч працюватиме лише один дитячий табір з денним перебуванням для школярів міста, розповідає виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська. Дитячий табір працюватиме у Палаці творчості дітей та юнацтва.

Як розповіла вихователька першого загону табору Людмила Потапова, протягом дня у таборі проводяться майстерки, флешмоби, розважально-пізнавальні програми як у приміщенні, так і на свіжому повітрі.

«В нашому загоні перебуває 25 дітей віком від 7 до 12 років. Всі діти дружні між собою. Придумали спільну назву загону, самі вибрали командира. Кожен загін має свої хустинки для того, аби ми могли розпізнавати своїх дітей», - говорить Людмила.

До табору завітали представники обласного управління патрульної поліції. На декількох локаціях поліціянти знайомили дітей зі своєю роботою.

«На локації з автомобілем дітки змогли себе відчути справжнім поліцейським. Сьогодні ми давали можливість поміряти спецзасоби, які у нас є, а також розповідали про співпрацю між поліцейськими й населенням», - каже начальниця відділу обласного управління патрульної поліції Ганна Стрембіцька.

За словами директорки Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва Марини Пилипак, табір – мистецького спрямування. Розрахований він на дітей початкової школи.

«В цьому році у нас 115 дітей. Це 50% діти обдаровані, які мають перемоги на конкурсах, фестивалях різноманітного напряму. Для них надається безплатне харчування і перебування в таборі. Всім іншим діткам батьки придбали путівку, яка вартує 751 гривню, тобто, вони сплатили лише за харчування», - розповіла Марина Пилипак.

З її слів, табір працюватиме з 13 до 30 червня з 9 до 16 години і лише у будні дні.

«У разі повітряної тривоги є куди відвести дітей. У нас сховище розраховане приблизно на 300-350 людей. Працює 12 педагогів. Всього у нас п’ять загонів, в кожному від 22 до 24 дітей. З кожним загоном працює по два педагоги», - каже директорка Палацу творчості.

Як розповіла виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська, окрім табору з денним перебуванням у Палаці творчості, у місті працюватимуть спортивні оздоровчі табори при дитячо-юнацьких спортивних школах.

«Цьогоріч ми прийняли рішення, що в умовах воєнного стану ми не будемо проводити організацію пришкільних таборів, оскільки є певні умови організації їхньої роботи в умовах воєнного стану. І через те, що наші заклади активно працювали попередні місяці, приймали внутрішньо переміщених осіб, ми хочемо максимально підготувати їх до 1 вересня. Відповідно, пришкільні табори цього року не організовано», - розповіла Ольга Кшановська.

Читайте також

  • У Хмельницькому інклюзивному центрі проводять оцінювання розвитку дітей, які йдуть у перший клас.
  • Вступна кампанія 2022: як відбувається на Хмельниччині та чи готові виші області розпочати очне навчання 1 вересня.
  • Випускники шкіл Хмельниччини матимуть змогу навчатися в Оксфордському університеті штату Міссісіпі Сполучених Штатів Америки.
  • На Хмельниччині готуються до початку нового навчального року. Планується, що з 1 вересня у школах, університетах та закладах професійно-технічної освіти навчання розпочнеться в очній формі.